مقايسه آگهی ها

بررسی شرایط و راه های خرید ملک در ترکیه

بررسی شرایط و راه های خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه امروزه به دلیل اخذ اقامت ترکیه از این طریق بسیار رواج یافته و بسیاری اقدام به خرید می نمایند. اما باید بدانید که خرید هرگونه ملک و آپارتمان در ترکیه مستلزم داشتن شرایطی می باشد که باید به آنها توجه شود. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه و همچنین گرفتن اقامت ترکیه از این طریق نظر بسیاری را به خود جلب نموده است چرا که یکی از بیشترین سرمایه گذاری هایی که در ترکیه می توان انجام داد خرید ملک خواهد بود. جهت خرید ملک فرد باید شرایط خاصی را داشته باشد و به سادگی امکان خرید وجود نخواهد داشت. توجه داشته باشید که قانون ترکیه امکان خرید ملک را به همگان نخواهد داد و تنها اتباع برخی از کشور ها اجازه خرید ملک از این کشور را خواهند داشت. لیست کشور هایی که اتباع آنها می توانند اقدام به خرید ملک در ترکیه نمایند سالانه در حال تغییر کردن می باشد و به جهت اطلاع از لیست این کشور ها می توانید به سفارتخانه ترکیه مراجعه نموده و یا تماس حاصل نمایید. خرید و فروش ملک و یا زمین در ترکیه مانند ایران تنها در صورتی امکان پذیر می باشد که در دفترخانه و اوراق ثبتی به امضای طرفین و یا وکیل قانونی آنها برسد. قولنامه ملک نیز باید به صورت ثبتی در بنگاه ها صورت گیرد و درصورت ثبتی نبودن قولنامه حق هیچگونه شکایت نخواهید داشت.

شرایط خرید ملک در ترکیه

در خرید ملک در استانبول و یا خرید آپارتمان در استانبول هم باید شرایط خرید را داشته و هم بضاعت مالی داشته باشید. به همین منظور باید بدانید که هر فرد خارجی تا حداکثر ۳۰ هکتار زمین در کل شهر های ترکیه می تواند خریداری نماید و بیشتر از ۳۰ هکتار غیر مجاز بوده و در صورت مشاهده برخورد خواهد شد. باید بدانید که زمین هایی که جنبه نظامی دارند و یا در اطراف مناطق نظامی قرار گرفته اند امکان خرید توسط اتباع خارجی را نخواهند داشت و در حالت کلی می توان گفت تنها ۱۰ درصد از اراضی هر شهر امکان خرید برای اتباع خارجی خواهند داشت. همچنین شخص حقوقی و خارجی می تواند از خارج از ترکیه اقدام به درخواست خرید به صورت اعتباری نماید و هیچگونه منع قانونی برای این کار وجود نخواهد داشت. فردی که یک ملک را برای ساخت آپارتمان و یا خانه خریداری نموده در صورتی که ملک را تا دو سال پی ریزی نکند قراردادش باطل خواهد بود. جهت خرید ملک در ترکیه و همچنین خرید آپارتمان در استانبول راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت که یکی از بهترین راه ها را می توان چک کردن انواع خانه ها در وب سایت های معتبر اینترنتی دانست.

img

admin

پیوستن به گفتگو

تماس با ما