مقايسه آگهی ها

درباره فرودگاه استانبول

فرودگاه استانبول (یاتا) فرودگاه بین المللی اصلی استانبول ترکیه است. این منطقه در منطقه Arnavutköy در قسمت اروپایی شهر واقع شده است.

تمام پروازهای مسافری مسافرتی برنامه ریزی شده از فرودگاه استانبول آتاتورک به فرودگاه استانبول در تاریخ ۶ آوریل ۲۰۱۹ پس از تعطیل فرودگاه استانبول اتاتروک برای مسافران پرواز به طور منظم منتقل شد. [۴] کد فرودگاه IATA IST نیز به فرودگاه جدید منتقل شد. [۵] پس از تکمیل شدن کامل، ۲۰۰ میلیون مسافر در سال خواهد بود.

با توجه به کمبود فضا برای ساختن باند اضافی در فرودگاه استانبول آتاتورک، رشد فرودگاه به علت رشد شهر محدود شده است و اداره فرودگاه ترکیه اجازه ورود بار اضافی به فرودگاه و حمل بار اضافی را نمیدهد، تصمیم به ساخت یک فرودگاه جدید برای خدمت به استانبول شد. علاوه بر این، به دلیل کمبود ظرفیت اسلات و فضاهای پارکینگ، برخی از هواپیماهای ایرلند ترکیه در فرودگاه صبیحا گککن مستقر شده اند [که نیازمند ارجاع است] که در حال حاضر در ظرفیت حداکثر ظرفیت ۲۵ میلیون مسافر است و در سال ۲۰۱۵ پس از ۲۸ میلیون مسافر نرخ رشد ترافیک را از سال ۲۰۱۳ به طور متوسط ​​بیش از ۲۰ درصد افزایش می دهد. [نیازمند منبع]

فرودگاه آتاتورک یکی از شلوغ ترین فرودگاه ها در اروپا بود. از سال ۲۰۱۳، از طریق مسافرین، در میان پنج فرودگاه پرجمعیت قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۷، دو فرودگاه استانبول بیش از ۱۰۰ میلیون مسافر را اداره کردند. [۷] از نظر فرودگاههای منطقه، شش فرودگاه لندن سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون مسافر را سرویس می دهند، در حالی که سه فرودگاه منطقه پاریس در سال به حدود ۱۰۰ میلیون مسافر می دهند.

 

تصمیم به ساخت فرودگاه جدید در تقاطع جاده ها به Arnavutköy، Göktürk و Çatalca، در شمال استان مرکزی استانبول و در ساحل ساحل دریای سیاه Yeniköy [tr]، Tayakadın و Akpınar بود. این منطقه یک منطقه ۷،۶۵۹ هکتار در نزدیکی دریاچه Terkos است. حدود ۶۱۷۲ هکتار از این منطقه جنگل دولتی بود. فاصله بین فرودگاه استانبول و فرودگاه آتاتورک تقریبا ۳۵ کیلومتر (۲۲ مایل) است. این منطقه شامل معادن زغال سنگی قدیمی است که بعدها با خاک پر شده بودند. [۸]

بر اساس گزارش ارزیابی اثرات زیست محیطی (ÇED) که در آوریل ۲۰۱۳ منتشر شد، در این ناحیه در مجموع ۲،۵۱۳،۳۴۱ درخت وجود داشته و ۶۵۷،۹۵۰ آنها باید به طور ضروری قطع شوند، در حالی که ۱۸۵۵،۳۹۱ درخت به مکان های جدید منتقل می شود. با این حال، وزارت جنگل و مدیریت آب ادعا کرد که تعداد دقیق درختان برش داده شده و نقل مکان شده تنها بعد از ساخت و ساز کامل می شود [۸].

img

admin

پست‌های مرتبط

جمهوری ترکیه، Türkiye Cumhuriyeti ترکیه، کشور که موقعیت منحصر...

ادامه مطلب
توسط admin

درباره پندیک

پندیک منطقه ای از استانبول ، ترکیه در طرف آسیایی بین...

ادامه مطلب
توسط admin

پیوستن به گفتگو

تماس با ما