مقايسه آگهی ها

درباره پندیک

درباره پندیک

پندیک منطقه ای از استانبول ، ترکیه در طرف آسیایی بین کارتال و توزلا، در دریای مرمره است. جمعیت ۶۹۱،۶۸۱ نفر است. این همسایگان سلطان بایلی، سنکاتپه و چمکوی از شمال غربی، شیل از شمال و گیبز از شمال شرقی است.

فهرست
۱ تاریخچه
۲ پاندیک امروز
۳ منابع
۴ لینک خارجی
تاریخ
پرونده های مربوط به شهرک سازی در پندیک به ۵۰۰۰ سال پیش، یک سکونت یونانی در ۷۵۳ سال قبل از میلاد، و بسیاری دیگر فاتحه ها وجود دارد. در سال ۱۰۸۰، شهر توسط ترکان سلجوقی گرفته شد و توسط بیزانسها در سال ۱۰۸۶ بازپس گرفته شد. در طول دوران بیزانس، این مکان Pantikion یا Pentikion نامیده شد و پیش از آن یون Pantikap [یون] یونانی (به عنوان شهر دارای پنج دیوار یا پنج دروازه یا هر دو) بود. Pendik همیشه عقب نشینی از شهر بود، و در قرن بیستم با خانه های تعطیل و آخر هفته ثروتمند استانبول فلفل شده بود. این منطقه تا سال ۱۹۸۷ بخشی از قلعه بود. تاجلا یکی از آن ها در سال ۱۹۹۲ جدا شد. پاندیک مرزهای خود را با مرزهای بازگشت گیزلیه و اسنیالی (که اکنون بین گیزلیه، ارگانگازی، اسنیالی، فتیح و احمد یوسوی تقسیم شده) از توزلا در سال ۱۹۹۴ در حال حاضر بوده است.

مسجد دومنکایا در محله Batı
تا پانزدهم، پندیک روستایی بود، دور از شهر. امروز پندیک ترکیبی شلوغ از مسکن طبقه کارگر (به خصوص در کنار بزرگراه E5) با آپارتمان گرانقیمت با منظره دریا در امتداد ساحل است. یک منطقه خرید شلوغ (با بازار خیابان بزرگ در شنبه ها)، رستوران ها و سینما ها وجود دارد.

پندیک دور از مرکز شهر استانبول است. در حال حاضر قطارهای حومه ای از هیدارپاشا به ایستگاه راه آهن پندیک استفاده می شود، اما بعنوان بخشی از پروژه مرمری این خط در حال حاضر خارج از خدمت است (انتظار می رود در سال ۲۰۱۸ دوباره فعال شود). از ۲۵ ژوئیه ۲۰۱۴، خدمات با سرعت بالا به آنکارا از این ایستگاه شروع می شود، تا زمانی که خاتمه ارتقاء خط به استانبول خاتمه یابد. در سال ۲۰۱۶، گسترش خط M4 مترو استانبول تکمیل شد. ایستگاه مترو پندیک حدود ۱ کیلومتر (۰.۶۲ مایل) در شمال ایستگاه راه آهن واقع شده است.

جاده ساحلی سریع است اما حمل و نقل عمومی را انجام نمی دهد، به جز اتوبوس ۱۶A که تنها تا ساعت ۸ بعد از ظهر و Kadikoy-Bostanci-Pendik dolmus اجرا می شود. ساخت و ساز جاده در منطقه پندیک / توزلا / گبز که در دهه ۱۹۹۰ شاهد توسعه صنعتی بوده است وجود دارد.

در طول قرن ها، بوسنی ها به ترکیه مهاجرت کرده اند، تعداد زیادی که پس از کمپین اتریش-مجارستان در بوسنی و هرزگوین در سال ۱۸۷۸ به وجود آمد. بسیاری از ساکنان پندیک Sapanbağları، Yesilbağlar و Bahçelievler بودند. به غیر از نام خیابان ها و مغازه های خود را پس از روستای خود در بوسنی، این افراد به شیوه زندگی طبقه کارگر استانبول باقی مانده از Pendik مخلوط شده است.

در اواخر دهه ۱۹۹۰، دو مؤسسه آموزش خصوصی خصوصی در پاندیک، Koç Özel Lisesi و دانشگاه Sabancı ساخته شدند. این منطقه مسابقه ای فرمول یک است. یک قایق با سرعت بالا در سراسر دریای مرمره به Yalova برای افرادی که از شهر خارج می شوند به Bursa و Egean. فرودگاه صباحی گکتن نزدیک است.

و اکنون شهید صالح کنان شینه از AK Parti است.

img

admin

پست‌های مرتبط

درباره فرودگاه استانبول

فرودگاه استانبول (یاتا) فرودگاه بین المللی اصلی...

ادامه مطلب
توسط admin

جمهوری ترکیه، Türkiye Cumhuriyeti ترکیه، کشور که موقعیت منحصر...

ادامه مطلب
توسط admin

پیوستن به گفتگو

تماس با ما