مقايسه آگهی ها

براساش تصمیم منتشر شده در تاریخ ۱۹.۰۹.۲۰۱۸ در روزنامه رسمی، برخی مقررات در مورد گذار خارجیان به تابعیت ترکیه تغییر کرده است. شهروندی ترکیه به طور مستقیم به خارجیانی که حداقل ۲۵۰.۰۰۰ دلار املاک و مستغلات در ترکیه خریداری می کنند، داده می شود.

سوال: روند درخواست شهروندی در ترکیه چگونه انجام میشود؟

پاسخ: هنگامی که شما ملکی به ارزش بیش از ۲۵۰.۰۰۰ دلار خریداری می کنید، جهت اخذ شهروندی ترکیه ، درخواست خود را به اداره کل زمین و کاداستر (اداره تاپو) ارسال می کنید. بعد از درخواست شما، آنها گزارش ارزیابی و اسناد انتقال بانکی را بررسی می کنند. اداره تاپو مدارک شهروندی را بین ۳ تا ۷ روز تایید می کند. با تاییدیه شهروندی، ما در همان روز و بدون آنکه در انتظار وقت ملاقات بمانیم، جهت اجازه اقامت همزمان، به اداره
مهاجرت مراجعه خواهیم کرد. با تصویب و اجازه اقامت، ما در انتها از اداره کل جمعیت و شهروندی مراجعه خواهیم کرد. پس از درخواست تاپو، تمام فرآیند در دفتر اطلاعات شهروندی خاص در استانبول و آنکارا دنبال می شود. آنها طی ۳۰ روز دریافت شهروندی را نهایی میکنند

سوال: آیا خانواده ام هم شهروندی ترکیه می شوند؟

پاسخ: بله شما، همسر (یا شوهر) و تمام فرزندان زیر ۱۸ سال (در تاریخ درخواست) شهروندی ترکیه دریافت میکنید.

سوال: آیا باید یک ملک به ارزش بیش از ۲۵۰.۰۰۰ دلار خریداری کنم یا می توانم چند ملک و در مجموع به این ارزش خریداری کنم؟

پاسخ: شما ممکن است چندین ملک را خریداری کنید که مجموع ارزش آن بیش از ۲۵۰.۰۰۰ دلار است. شما باید همزمان برای همه اقدام به خرید کنید. اداره اسناد (تاپو) اگر ارزش اعلام شده بیش از ۲۵۰.۰۰۰ دلار باشد، درخواست های شهروندی را قبول می کند.

سوال: مسئولیت وزارت محیط زیست و شهرسازی چیست؟

پاسخ: این وزارتخانه با ارزیابان وفادار، صحت ارزش اعلام شده در قانون اسناد را کنترل میکند که ارزش ملک خریداری شده بالاتر از ۲۵۰.۰۰۰ دلار باشد. تمام ارزش املاک باید توسط انتقال بانکی به فروشندگان املاک پرداخت شود.

سوال: چگونه باید نرخ ارز دلار و لیر را محاسبه کنم؟

پاسخ: در تاریخ درخواست، اداره اسناد (تاپو) نرخ ارز را به ارزش بانک مرکزی ترکیه (efektif satış kuru) محاسبه می کند.

سوال: این روند چقدر طول می کشد؟

پاسخ: به مدت ۳۰ روز طول می کشد. دولت به منظور کاهش زمان، یک دفتر شهروندی ترکیه ویژه افتتاح کرده است.

سوال: آیا نکات مهمی وجود دارد که باید بدانم؟

پاسخ: وزارتخانه می خواهد مطمئن شود که ارزش ملک حداقل ۲۵۰.۰۰۰ دلار است. شرکت های ارزش گذاری املاک متبحر معتقدند که برای جلوگیری از تقلب در قیمت این کار باید انجام شود. ارزیابان ممکن است تا ۲۰ درصد خطا (تفاوت) از قیمت فروش داشته باشند. بنابراین گلوبال توصیه می کند که ملکی را انتخاب کنید که ارزش آن به درستی محاسبه شده است.

همانطور که ما بهترین قیمت آپارتمانها را ارایه می دهیم، تضمین می کنیم که قیمت آنچه شما برای اخذ شهروندی می خرید، عینا در گزارش های ارزیابی نیز همان خواهد بود. ما به شما بهترین قیمت املاک را که با گزارش ارزیابی مطابقت داشته باشد، توصیه خواهیم کرد.

سوال: آیا من همه شرایطش را داشته باشم ، شهروندی بصورت خودکار به من اعطا خواهد شد؟

جواب: نه، تصویب شهروندی مشروط بر گرفتن تاییدیه از واحدهای امنیت ملی است که متقاضی هیچ تهدیدی برای امنیت ملی ندارد.

سوال: آیا می توانم با سرمایه گذاری املاک تجاری با درآمد اجاره خرید کنم و شهروندی ترکیه را بگیرم؟

پاسخ: بله، هر ملکی که خریداری شود، شامل این قانون خواهد شد. در اینجا میتوانید ملکهای با درآمد اجاره را بررسی کنید.

سوال: به نظر می رسد درخواست برای شهروندی ترکیه پیچیده است. آیا برای این پروسه کمک خواهید کرد؟

پاسخ: گروه مشاورین سرمایه گذاری گلوبال با شما خواهد بود تا امور انتقال سند رسمی و به تبع آن مراحل اخذ شهروندی بدون هیچ مشکلی به نتیجه برسد.

سوال: من وقت ندارم که به ترکیه سفر کنم. چگونه می توانم شهروندی ترکیه را دریافت کنم؟

پاسخ:اگر شما وکلاتنامه ای به گروه مشاورین سرمایه گذاری گلوبال ارسال کنید، ما شما را آغاز تا پایان پروسه همراهی خواهیم کرد.

سوال: در یک سند ملک چند نفر ممکن است، نامشان ذکر شود؟

پاسخ: فقط یک نفر و خانواده درجه یک می توانند شهروندی بگیرند.

سوال: من قبلا املاکی در ترکیه خریداری کرده ام آیا می توانم برای شهروندی درخواست کنم؟

پاسخ: تقاضاهای اخذ سند ملکی بعد از تاریخ ۱۸.۰۹.۲۰۱۸ (در اداره تاپو)، می توانند از طریق سرمایه گذاری شهروندی ترکیه را بدست آورند.

سوال: آیا زمانیکه شهروند دایم ترکیه شدم باید شهروندی فعلی خودم را باطل کنم؟

جواب: خیر، قوانین ترکیه اجازه می دهد شما شهروندی دوتابعیتی یا چند تابعیتی داشته باشید. این بستگی به مقررات کشور شما دارد.

سوال: آیا باید در صورت پذیرش شهروندی ترکیه، باید خدمات ارتش ترکیه را بگذرانم؟

پاسخ: برای این پرسش چند پاسخ وجود دارد. اگر فرزند شما زیر ۱۸ سال است، هنگامی که به سن نظام وظیفه برسد، بله، آنها موظف به انجام خدمات نظامی (سربازی) هستند. برای شهروندان دو تابیعیتی شرایط وجود دارد؛ شما این امکان را دارید که بین دو کشور انتخاب کنید. اگر قبلا خدمت سربازی را تکمیل کرده اید، ممکن است لازم باشد تا آن را ثابت کنید. برای افراد بالای ۲۲ سال، لازم است در تقاضانامه سوال کنید که آیا شرایط خاصی در اداره کل جمعیت و شهروندی برای اطلاعات مناسب در این خصوص وجود دارد.

سوال: کدام ملیت ها ممکن است برای پاسپورت ترکیه اعمال شوند؟ 

پاسخ: تمام ملیتهایی که قادر به خرید ملک در ترکیه هستند، می توانند برای سرمایه گذاری ترکیه برای شهروندی ترکیه اقدام کنند.

سوال: آیا مادر و پدرم نیز در ترکیه شهروندی دریافت خواهند کرد؟ در مورد فرزند بالای ۱۸ سال چطور؟
پاسخ: خیر

سوال: من فرزند ناسالم (معلول) بالای ۱۸ سال دارم؟ در مورد وضعیت او چطور؟

پاسخ: فرزند شما که قادر به مراقبت از خود نیست، از طریق والدین خود میتوانید با ارایه اسناد و مدارک معتبرو ثابت کردن وضعیت فرزند، شهروندی ترکیه را دریافت کند.

سوال: آیا برای دریافت شهروندی زندگی کردن در ترکیه اجباری است؟
پاسخ: خیر.

سوال: آیا خانواده متقاضی در تمامی مراحل باید همراه او باشند؟

پاسخ: خیر، تنها متقاضی باید تمام مدارک مورد نیاز اعضای خانواده اش را به همراه خود داشته باشد.

سوال: آیا در هر مرحله مصاحبه یا آزمون نیاز است؟
پاسخ: خیر.

سوال: آیا متقاضی میتواند هر شغلی یا تجارتی در ترکیه داشته باشد؟

پاسخ: بله. درمورد حرفه ها و مشاغلی نظیر پزشکی، وکلا و غیره لازم است که درمورد تاییدیه مدارک به ارگانهای مرتبط مراجعه شود.

سوال: مدارک مورد نیاز برای شهروندی چیست؟

پاسخ: گروه مشاورین سرمایه گذاری گلوبال به شما کمک می کند تا پس از خرید ملک با ما، تمام اسناد مورد نیاز را تهیه کنید.

سوال: فرایند شهروندی ممکن است ۲ ماه طول بکشد. آیا اجازه اقامت در طول این فرآیند درخواست صادر میشود؟

پاسخ: اجازه اقامت بر اساس (شماره: ۶۴۵۸/۳۱-J) به شما و خانواده تان داده می شود. ما مجوز اقامت را در همان روز پس از تایید ملک و بدون هرگونه اتلاف وقت دریافت می کنیم.

سوال: آیا امکان دارد در ترکیه دارای ملیت دوگانه بود؟

پاسخ: بله، ترکیه از جمله کشورهایی است که اجازه می دهد ملیت دوگانه داشته باشید، اما شما در خصوص ملیت اصلی خود باید با کنسولگریتان چک کنید زیرا برخی از کشورها مانند هند، چین و عربستان سعودی تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی شناسند یا محدودیت های خاصی در مورد آن دارند.

سوال: به عنوان یک فرد هیماتلوس (شخص فاقد تابعیت) چگونه می توانم شهروندی ترکیه را دریافت کنم؟

پاسخ: هنگامی که شما ملکی به ارزش حداقل ۲۵۰.۰۰۰ دلار خریداری می کنید، می توانید با ارایه مدرکی که فاقد تابعیت بودن شما را تایید می کند، درخواست اخذ شهروندی ترکیه را نمایید. (سند مسافرتی که توسط سازمان ملل صادر شده باشد.)

انواع شهروندی در ترکیه

شهروندی از طریق سرمایه گذاری: در سال ۲۰۱۸، دولت ترکیه سیستم جدیدی را برای اخذ ملیت ترکیه معرفی کرد. افرادی واجد درخواست این شرایط هستند که املاکی به ارزش ۲۵۰.۰۰۰ دلار خریداری کرده یا ۵۰۰.۰۰۰ دلار در بانک های ترکیه سپرده داشته باشند. در هر دو حالت، سرمایه گذاری باید برای مدت سه سال ثابت و دست نخورده بمانند. افرادی که حداقل ۵۰۰.۰۰۰ دلار سرمایه گذاری ثابت انجام دهند و یا ۵۰ نفر از شهروندان ترک را استخدام نمایند نیز واجد شرایط هستند. (در مورد شهروندی از طریق سرمایه گذاری در ترکیه بیشتر بخوانید.)

سیستم فیروزه ای: در سال ۲۰۱۷، سیستم فیروزه ای معرفی شد که اجازه می دهد افراد دارای مهارت و یا ویژگی هایی در فن آوری، اقتصاد، ورزش، فرهنگی و هنری، و همچنین مدیران تجاری و سرمایه گذاران نوع دیگری از شهروندی که تقریبا حقوق کامل شهروندی را اعطا می کند، درخواست نمایند. (در خصوص سیستم کارت فیروزه ای بیشتر بخوانید)

دارندگان مجوز اقامت و املاک: هر صاحب ملکی در ترکیه که به مدت ۵ سال اقامت داشته باشد و ۴ سال از آن را مستمر و بدون وقفه در این کشور بوده باشد، میتواند طبق ماده ۱۱ قانون ۵۹۰۱ شرایط لازم برای مجوز اقامت بدون وقفه را لیست کرده است. مقدار حداقلی برای ارزش ملک وجود ندارد.

تولد: ساده ترین راه تولد در خانواده ای با مادر و پدر ترک است. با توجه به ماده ۱ قانون شهروندی ترکیه شماره ۴۰۳، شهروندان متولد شده در خانواده ای که حداقل یکی از والدینشان ترک باشند، حق دارند یک بار شهروندی دریافت کنند. متناوبا، اگر مادر و یا پدر در درخواست خود موفق شوند، این به فرزندان آنها نیز تسری می یابد. کسی که شهروند ترکیه خود را از دست داده است، همچنین می تواند دوباره درخواست کند.

ازدواج: بسیاری از اتباع خارجی پس از ۳ سال ازدواج با یک فرد ترک، شهروندی را به دست آورده اند. برای این کار شرایط خاصی اعمال می شود از جمله زندگی با هم، دوری از رفتاری که می تواند به روابط زناشویی آسیب برساند و اینکه تهدیدی برای امنیت ملی یا نظم عمومی ایجاد نکند.

مراحل اصلی گرفتن شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

۱: باز کردن حساب بانکی: یک حساب به نام خریدار در یکی از بانکهای ترکیه باز شود.
۲: سرمایه گذاری: انجام معاملات سرمایه گذاری ملزوم مانند نقل و انتقال سند ملکی، سپرده نقدی ،خرید اوراق قرضه دولتی و…
۳: درخواست مجوز اقامت: متقاضیان باید در هنگام درخواست شهروندی مجوزاجازه اقامت معتبر داشته باشند. با این وجود، صاحبان اجازه اقامت می توانند تا زمانی که می خواهند، در خارج از کشور زندگی کنند.
۴: درخواست شهروندی ترکیه: پس از اخذ مجوز اقامت خود، می توانید بلافاصله برای شهروندی ترکیه درخواست دهید. حضور فیزیکی یا مصاحبه در طول فرایند درخواست لازم نیست.

اسناد مورد نیاز برای اخذ شهروندی ترکیه توسط برنامه سرمایه گذاری

– فرم درخواست
– پاسپورت معتبر
– ۴ عدد عکس گذرنامه برای همه اعضای خانواده
– گواهی تولد
– اجازه اقامت یا ویزای توریستی معتبر در گذرنامه خود
– در صورت لزوم، اسنادی که روابط شما با همسر و فرزندان شما را نشان می دهد (سند ازدواج، گواهی تولد برای کودکان)
– اگر قابل اجرا باشد، کپی شناسنامه ترکیه ای و آدرس اقامت متقاضیان در ترکیه
– رسید پرداخت مالیات درخواست
– گزارش ارزیابی
– رسید بانک با پرداخت حداقل ۲۵۰.۰۰۰ دلار
– سند مالکیت یا تعهد محضری خرید ملک

فرآیند درخواست بطور عام

گروه مشاورین سرمایه گذاری گلوبال از ابتدای فرآیند خرید ملک در ترکیه جهت اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری تا زمان دریافت پاسپورت به شما کمک خواهد نمود.

برای سایر انواع درخواست های شهروندی، در صورتیکه در ترکیه زندگی می کنید، باید از طریق اداره منطقه ای یا از طریق کنسولگری در صورتیکه در خارج از ترکیه زندگی می کنید، درخواست نمایید. اسناد مورد نیاز و نوع درخواست بسته به شرایط شما متفاوت خواهد بود.

آنها می توانند شامل گذرنامه، گواهی تولد، اجازه اقامت، گواهی ازدواج، شماره هویت ترکیه ای اقوام و عکس باشند. متقاضیان تنها نیز باید در مصاحبه ای که در ترکیه انجام می شود، شرکت کنند.

مدت زمان درخواست برای شهروندی در ترکیه بستگی به شرایط خاص متقاضی دارد، اما اطلاعات به روز شده می تواند از وزارت کشور به دست آید. طبق شرایط و ضوابط قانون شماره ۵۹۰۱ شهروندی، اگر درخواست شما رد شود، می توانید مجددا در اداره محل اقامت خود درخواست دهید.

مزایای شهروندی ترکیه

– همسر / شوهر و کودکان زیر ۱۸ سال می توانند همزمان با شما شهروندی را به دست بیاورند.
– هنگامی که برای شهروندی درخواست می کنید، شما ملزم به اعلام دارایی یا درآمد که در حال حاضر در کشورهای دیگر دارید نیستید.
– شما مجبور نیستید برای واجد شرایط بودن به طور مداوم در ترکیه برای یک دوره معین برای شهروندی زندگی کنید شما می توانید در خارج از کشور زندگی کنید و از آنجا درخواست شهروندی داده تا بزودی اجازه اقامت دریافت کنید.
– شما می توانید بدون زحمت به بسیاری از کشورها سفر کنید.

بسیاری از این کشورها به شهروندان ترک اجازه می دهند تا ۳۰ تا ۹۰ روز بدون نیاز به ویزا اقامت داشته باشند و همچنین برخی از کشورها ویزای الکترونیکی را پس از ورود به کشور، طبق درخواست بصورت آنلاین اعطا می کنند.

گفتگوی آزادسازی ویزا، بین ترکیه و اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۳ صورت گرفته است که هدف این بوده، شهروندان ترکیه حق سفر بدون ویزا به کشورهای عضو شنگن را دارا باشند که در این صورت ۲۶ کشور اروپایی به فهرست ۱۰۲ کشور اضافه خواهند شد، اینها جاهایی خواهند بود که شهروندان ترکیه می توانند آزادانه سفر کنند.

There are numerous ways a word paper ghostwriter will be able to

In case you’ve tried to write about something before, essay writing service you’ll discover it will be quite tough to create an essay that’s original.

assist you with your term paper.

تماس با ما