مقايسه آگهی ها

معرفی محله گوزتپه استانبول

گوزتپه یک محله در منطقه کادیکوی استانبول، ترکیه است. نام، که به معنای واقعی کلمه “تپه چشم” است ، برای احترام به Gözcü Baba (“پدر گوزچو”)، نام مستعار نگهبان یک تخت دوریوش واقع شده بر روی تپه بود.

محله در بخش آسیایی استانبول در جنوب توسط Sahilyolu (خط ساحلی) و دریای مرمره ، در شمال توسط Merdivenköy، در شرق توسط Erenköy و در غرب توسط محله چیفتاواوزلار مرز است.

بزرگراه مشهور بخش آسیایی استانبول، خیابان بغداد، از طریق گوز تپه عبور می کند. پارک شهر گوزتپه بزرگترین منطقه سبز در نزدیکی خیابان بغداد است که ۱۰،۰۰۰ متر مربع (۲.۵ هکتار) را پوشش می دهد.

تاریخ
این محله در زمان اواخر عثمانی در زمان سلطان عبدالحمید دوم (۱۹۰۹-۱۸۷۶) به عنوان محل اقامت برای مقامات دادگاه عالی توسعه یافت. در قسمت غربی این منطقه، لوانتین ثروتمند و دیگر غیر مسلمانان مستقر شدند. تپه های چوبی در باغ های پرجمعیت در گوزتپه و اطراف آن ساخته شده اند. در حومه، مزارع کشاورزی و دامداری های تولید لبنیات هم وجود داشت که محصولات خود را به بازار عرضه می کردند.

ایستگاه قطار Göztepe، ایستگاه چهارم ایستگاه Haydarpaşa در خط ساحلی Haydarpaşa-Gebze است. افتتاح آن پس از راه اندازی راه آهن بغداد و کمک به حل و فصل بیشتر در منطقه است.

در نیمه اول قرن بیستم این منطقه به عنوان یک اقامتگاه تابستانی عمدتا در نظر گرفته شد. در حالی که بسیاری از املاک چوبی تاریخی ساخته شده برای ساختمان های مدرن پس از آتش سوزی، تعداد کمی از آنها هنوز وجود دارد.

img

admin

پیوستن به گفتگو

تماس با ما