خرید ملک در قبرس

یکی از سوالات پرتکراری که پرسیده می شود این است که آیا امکان دریافت تابعیت و اقامت از طریق خرید ملک در قبرس وجود دارد یا خیر؟ به طور کلی قیمت خرید ملک و خانه در بخش های مختلف قبرس چقدر است و شرایط و مراحل آن کدامند؟ برای رزرو وقت مشاوره فرم مقابل را پر کنید.

  در این مطلب با ما همراه شوید تا نگاهی به برخی از این پرسش ها و نکات مهم مربوط به آن ها بیندازیم.

  پیش از هر چیزی بد نیست یادآوری کنیم که کشور قبرس؛ به عنوان یک کشور جزیره ای به دو بخش ترک نشین و یونانی نشین؛ قابل تفکیک بندی است. این کشور به لحاظ مناظر طبیعی و چشم اندازهای توریستی، فوق العاده بوده و به دلیل سطح رفاه زندگی نیز در سال های اخیر به عنوان یکی از مقاصد جهت دریافت اقامت دائم مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.

  مشتریان خرید ملک در قبرس

  خرید ملک در ترکیه 2022 و قیمت به پول ایران و اخذ اقامت
  خرید خانه در ترکیه
  نکات مهم در خرید ملک در ترکیه
  مشاوره خرید ملک در ترکیه
  مزایای خرید ملک در ترکیه
  قوانین جدید خرید ملک در ترکیه

  یکی از روش های دریافت اقامت قبرس، خرید ملک در این کشور است که به واسطه آن، خانواده فرد شامل همسر و فرزندان زیر 25 سال نیز اقامت را دریافت خواهند کرد. البته به این شکل اقامت موقت به فرد داده شده و باید پس از آن برای 7 سال متمادی در قبرس زندگی کند، تا بتوانید تابعیت و پاسپورت قبرس را به دست بیاورد.

  جالب است بدانید که کشور قبرس، در شمار کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار داشته و از این حیث نیز داشتن پاسپورت آن، امکانات زیادی به همراه خواهد داشت.

  قیمت خرید ملک در قبرس

  قیمت خرید ملک در قبرس، بسته به این که مقصد شما برای خرید واحد مسکونی، قبرس شمالی یا جنوبی باشد؛ متفاوت خواهد بود. قبرس شمالی نرخ هزینه های کمتری در مقایسه با قبرس جنوبی داشته و البته هر یک نیز محدودیت ها و شرایط خاص خود را دارند.

  خرید ملک در قبرس

  قیمت خانه در قبرس به پول ایران

  قیمت خانه در قبرس به پول ایران، چیزی بین 7 میلیارد تا 12 میلیارد و بیشتر شده و بسته به این که در کدام منطقه قبرس، قصد خرید ملک را داشته باشید؛ این عدد متفاوت خواهد بود.

  هزینه خرید ملک در قبرس شمالی

  قبرس شمالی، بخش ترک نشین کشور قبرس محسوب شده و اگر بخواهیم این منطقه را با قبرس جنوبی یا همان قبرس اروپایی مقایسه کنیم؛ باید گفت که در قبرس شمالی، هزینه خرید ملک، به مراتب ارزان تر است. البته در نظر داشته باشید که شما فقط اجازه خرید یک ملک در قبرس شمالی را داشته و به اندازه 5 درصد از قیمت کل ملک، نیز باید به عنوان مالیات به دولت بپردازید.

  اگر تصمیم به خرید ملک در قبرس شمالی داشته باشید، باید چیزی بین 250 تا 300 هزار یورو، حداقل فراهم کرده باشید.  البته در نظر بگیرید که بیشتر خانه ها در قبرس شمالی، قیمتی بیشتر از 300  هزار یورو دارند. اما با گشتن بسیار شما ممکن است بتوانید که آپارتمانی با قیمت حدود 250 هزار تا 300 هزار یورو، پیدا کنید.

  معایب خرید ملک در قبرس

  از جمله معایب خرید ملک در قبرس، می توان به مشکلات حقوقی که ممکن است بر اثر ناآگاهی و عدم تحقیق کافی پیش از خرید و عقد قرارداد انتقال ملک شکل بگیرد، اشاره کرد. از این روی برای آن که هیچ مشکلی در این فرایند نداشته باشید؛ لازم است که پیش از هر اقدامی از مشاوره حرفه ای در این خصوص بهره مند شوید.

  قیمت خرید ملک در قبرس جنوبی

  قیمت خرید ملک در قبرس جنوبی، به واسطه اروپایی بودن این بخش از کشور قبرس؛ در مقایسه با قبرس شمالی، گران تر بوده و البته با مزایای خاص خود برای سفر به کشورهای عضو شینگن نیز همراه است.

  خرید خانه در قبرس جنوبی

  لازم به توضیح است که قبرس جنوبی در اتحادیه اروپا قرار گرفته و در واقع بخش اروپایی قبرس را شامل می شود. اگر تصمیم به خرید خانه در قبرس جنوبی داشته باشید، با گزینه های بیشتری از خانه های ویلایی روبرو خواهید شد که البته به لحاظ قیمت نیز در شرایط سخت تری قرار دارند. ویلاهای قبرس از قیمت حداقلی 425 هزار یورو آغاز شده و همین طور رقم های بالاتری باید برای آن ها در نظر بگیرید. البته وضعیت ساختمان ویلا، قدمت آن، مصالح به کار رفته و محله نیز تاثیر مستقیم زیادی در نرخ نهایی خواهند داشت.

  د رصورتی که بتوانید اقامت قبرس جنوبی را به دست بیاورید؛ به راحتی به کشورهایی که عضو پیمان شینگن هستند، سفر و رفت و آمد خواهید داشت. البته یک محدودیت برای خرید ملک در قبرس جنوبی وجود دارد و آن هم این است که شما نمی توانید ملکی با متراژ و مساحت بیشتر از 4.014 متر خریداری کنید.

  خرید خانه ارزان در قبرس

  اگر قصد خرید خانه ارزان در قبرس را دارید، باید از خرید خانه های ویلایی صرف نظر کرده و به دنبال خرید یک واحد آپارتمان در محله های ارزان تر شهرهای آن باشید. به این شکل ضمن آن که می توانید یک واحد مسکونی در کشور قبرس خریداری کنید؛ هزینه کمتری نیز بابت آن پرداخت خواهید کرد. البته در نظر داشته باشید که در حال حاضر حداقل قیمت ملک که بتوانید به واسطه آن برای دریافت اقامت اقدام کنید، باید حداقل 300 هزار یورو باشد. به طور مثال شما می توانید در منطقه فاماگوستا، یک آپارتمان با قیمت حدود 100 هزار یورو خریداری کنید.

  همین طور در جایی ارزان تر چون نیکوزیا، امکان خریدن یک آپارتمان یک خوابه با مبلغ 85 هزار یورو وجود دارد.

  سخن پایانی

  شما اگر قصد خرید ملک در قبرس را داشته باشید، کدام یک از بخش های آن را ترجیح می دهید؟ قبرس شمالی یا قبرس جنوبی؟ نظرات و دلایل خود در این زمینه را با ما و دیگر کاربران وب سایت به اشتراک بگذارید.

  5/5 - (2 امتیاز)
  Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.