مهاجرت ترکیه با سرمایه کم

مهاجرت ترکیه

به دلایل زیاد و البته قابل توجهی مهاجرت ترکیه در قالب اقامت موقت یا دائم و شهروندی ترکیه مورد نظر افراد از سطح های طبقات اجتماعی مختلف از جمله ایرانی ها قرار گرفته است. این موضوع به ویژه طی چند سال گذشته رونق زیادی پیدا کرده و ایرانیان زیادی با خرید ملک در ترکیه و سایر روش های مهاجرتی، نسبت به دریافت اقامت این کشور اقدام کرده اند.

اما در ادامه ببینیم روش های مهاجرت به ترکیه چیست و هر یک برای چه افرادی مناسب است.

5 روش مهاجرت به ترکیه + هزینه ها و شرایط 2022

روش های مهاجرت ترکیه

از جمله روش های مهاجرت به کشور ترکیه، الگوهای زیر رواج داشته و می توان از طریق آن ها اقامت ترکیه را به دست آورد.

مهاجرت ترکیه با خرید ملک

برای آن که بتوانید به سریع ترین شکل ممکن به ترکیه مهاجرت کرده و اقامت این کشور را به دست آورید، خرید ملک با قیمت حداقل 400 هزار دلار پیش روی شما قرار خواهد داشت.

مهاجرت به ترکیه با سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سرمایه گذاری در بانک، سرمایه گذاری در بورس، خرید اوراق بهادار و …، میسر بوده و می توانید از این طریق برای مهاجرت به ترکیه اقدام لازم را انجام دهید. لازم است که پیش از سرمایه گذاری در ترکیه، مشاوره حرفه ای و تخصصی در این خصوص داشته و پس از آن اقدامات لازم را انجام دهید.

مهاجرت ترکیه از روش ویزای کار

در صورتی که بتوانید از یک کارفرمای ترکی درخواست کار داشته و وی برای دریافت ویزای کار شما اقدام کند، می توانید در ابتدا به این شکل به ترکیه مهاجرت کرده و پس از آن با تمدید اقامت های یک ساله (ادامه دار بودن کار)، در نهایت پس از سپری شدن 5 سال، برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

مهاجرت به ترکیه با ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج یکی از روش های مرسوم و به ظاهر ساده در میان روش های مهاجرتی به کشورهای خارجی است. اما با در نظر گرفتن این موضوع که طی سال های گذشته، از این روش به عنوان ازدواج های صوری استفاده های زیادی شده است، اکنون اداره مهاجرت ترکیه توجه قابل توجهی به این ماجرا داشته و در صورتی که بخواهید از طریق ازدواج به ترکیه مهاجرت داشته باشید، باید حتما صحت ازدواج شما به اثبات برسد. پس از آن لازم است که حداقل برای 3 سال، ازدواج دوام داشته و زندگی مشترک داشته باشید. البته پس از آن در صورت جدایی، حق تابعیت از فرد گرفته نخواهد شد و همچنان می تواند به عنوان تبعه ترکیه در این کشور به زندگی ادامه داده و از حقوق مربوط به آن، برخوردار باشد.

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

در صورتی که شما بتوانید مراحل ثبت شرکت در ترکیه را طی کرده و موفق به ارائه یک طرح کسب و کار قابل قبول شوید، پس از گذراندن اقامت های موقت سالیانه، می توانید برای دریافت اقامت دائم و حق شهروندی اقدام لازم را به انجام برسانید. در این خصوص در مطلبی جداگانه توضیحات مفصلی ارائه خواهیم داد.

مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

پناهندگی بدترین و آخرین راه حل برای مهاجرت به یک کشور خارجی محسوب شده و به هیچ وجه این روش را توصیه نمی کنیم. شرایط زندگی در کمپ های پناهندگی و نتایج نامعلوم آن باعث شده که بسیاری از خانواده ها در این مسیر از هم پاشیده و سرنوشت نامعلومی پیدا کنند. از این روی در صورتی که قصد مهاجرت به ترکیه یا هر کشور خارجی دیگر را دارید، با مطالعه و بررسی لازم و همین طور دریافت مشاوره، از سایر روش ها استفاده کرده و هرگز به روش پناهندگی متوسل نشوید.

داشتن حساب بانکی به ارزش ۵۰۰ هزار دلار

اگر تصمیم به مهاجرت به کشور ترکیه را دارید، یکی از روش های مهاجرتی پیش روی شما، افتتاح حساب بانکی به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار دلار است. به این ترتیب که باید این ۵۰۰ هزار دلار برای حداقل ۳ سال متوالی در حساب سپرده بانکی به صورت مستمر قرار داشته و حتی یک دلار از آن برداشت نشود.

خرید اوراق قرضه دولتی ترکیه به ارزش ۵۰۰ هزار دلار

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ترکیه، خرید اوراق قرضه دولتی ترکیه به ارزش ۵۰۰ هزار دلار است. به این ترتیب شما می توانید با خرید اوراق قرضه دولتی به حداقل این ارزش و با حفظ آن به مدت حداقل ۳ سال متوالی، برای مهاجرت به ترکیه اقدام کنید. با توجه به شرایط اقتصادی ترکیه، لازم است که حتما پیش از اقدام به خرید اوراق قرضه، از مشاوره حرفه ای در این باره بهره مند شوید.

خرید سهام به ارزش 500 هزار دلار در یکی از شرکت‌های مورد تأیید دولت ترکیه

اگر تصمیم به مهاجرت به کشور ترکیه داشته و به هر دلیلی مایل به خرید ملک در این کشور نیستید، می توانید به جای خرید ملک برای دریافت اقامت ترکیه، با خرید سهام به ارزش 500 هزار دلار در یکی از شرکت های مورد تائید دولت ترکیه و نگهداری آن برای حداقل 3 سال متوالی، نسبت به مهاجرت موفق به این کشور اقدام کنید.
در نظر داشته باشید که سهام خریداری شده شما باید حتما متعلق به یکی از شرکت هایی باشید که مورد تائید دولت ترکیه بوده و به این شکل معرفی شده است. در غیر این صورت سرمایه گذاری مزبور محلی موثر در مهاجرت به کشور ترکیه نخواهد داشت.

هزینه مهاجرت ترکیه

هزینه مهاجرت به ترکیه شامل هزینه های مربوط به سفر، درخواست و همین طور هزینه مختص به روشی است که برای مهاجرت به این کشور همسایه و دوست ایران در نظر گرفته اید. لازم به ذکر است که در صورت برخورداری از مشاوره حرفه ای پیش از مهاجرت به کشور ترکیه، می توانید هزینه های مزبور را تا اندازه قابل توجهی، مدیریت کرده و به حداقل برسانید. در حقیقت انتخاب بهترین روش برای مهاجرت به ترکیه، به شما کمک خواهد کرد تا کمترین هزینه و زمان در این میان را صرف کنید.

راه های غیرقانونی مهاجرت به ترکیه

اگر چه راه های غیرقانونی مهاجرت به ترکیه، چون ورود قاچاقی یا پناهندگی همیشه از سوی عده ای مورد استفاده قرار گرفته که البته نتایجی مبهم و در اکثر مواقع خطرناک و تاسف بار دارد؛ اما اکیدا توصیه می شود که به هیچ وجه برای مهاجرت به این کشور، به سراغ روش های غیرقانونی نروید.
با وجود مشاوره مهاجرت به ترکیه و پیگیری روش های موجود، همیشه یک راه حل قانونی و مناسب برای شما وجود دارد که می توانید از طریق آن، امور مربوط به مهاجرت خود را به نتیجه برسانید.

مهاجرت کاری به ترکیه

برای آن که بتوانید مهاجرت کاری به ترکیه را با موفقیت انجام داده و ویزای کار ترکیه را به دست بیاورید، لازم است که حتما یک کارفرمای ترک، درخواست استخدام برای شما صادر کرده و این درخواست رسمی را به اداره کار و مهاجرت ترکیه ارائه دهید. به این شکل با استخدام رسمی شما از سوی کارفرمای ترک، امکان دریافت ویزای کار و مهاجرت کاری به ترکیه فراهم خواهد بود.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

در صورتی که مایل به مهاجرت تحصیلی به ترکیه باشید، باید از سوی یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی در کشور ترکیه، پذیرش داشته باشید. با داشتن پذیرش از دانشگاه، ویزای تحصیلی به شما داده شده و می توانید مهاجرت تحصیلی به ترکیه را انجام دهید. با توجه به هزینه های تحصیلی پایین در کشور ترکیه، می توان گفت که این کشور برای ادامه تحصیل، یک گزینه عالی به شمار می آید.

مزایای مهاجرت ترکیه

از جمله مزایای مهاجرت به کشور ترکیه، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قرابت فرهنگی میان مردم ایران و ترکیه
  • نزدیکی ترکیه به ایران
  • پتانسیل های اقتصادی
  • آب و هوای مناسب و شرایط جغرافیایی جذاب
  • صنعتی بودن و اقتصاد رو به شکوفایی ترکیه
  • جاذبه های گردشگری
  • مردم خونگرم و مهمان دوست
  • اعتبار پاسپورت ترکیه در جهان
  • مجاورت ترکیه با اروپا (به شکلی که می توان این کشور را یک کشور آسیایی- اروپایی دانست.)

کلام آخر

در بالا مختصری در خصوص شرایط مهاجرت ترکیه و همین طور مزایای آن ذکر کردیم. شما تا چه اندازه این کشور را به عنوان یک مقصد مهاجرتی مناسب می بینید؟ چرا مردم ایران که قصد مهاجرت دارند، ترکیه را همیشه به عنوان یکی از اصلی ترین گزینه های خود در نظر می گیرند؟ کدام یک از روش های مهاجرتی، ساده تر بوده و می توان در کمترین زمان به آن دست یافت؟

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.