خرید ملک تجاری در استانبول

خرید ملک تجاری در استانبول

خرید ملک تجاری در استانبول


طی یک دهه گذشته، تقاضای بسیار زیادی برای خانه در ترکیه ایجاد شده است. در حقیقت دولت این کشور شرایط اخذ شهروندی را برای افرادی که در بازار املاک و مسکن این کشور سرمایه‌گذاری کنند، تسهیل می کند. به گونه ای آن ها با خرید املاکی به ارزش بیش از ۲۵۰ هزار دلار، اقامت این کشور را دریافت می‌کنند. همین عامل باعث شده تا بخش قابل توجهی از سرمایه‌گذاران ایرانی، به سمت بازار این کشور سرازیر شوند  با این حال بخش زیادی از آنها به خرید املاک تجاری در شهرهای بزرگی نظیر استانبول تمایل دارند. در حقیقت آنها قصد دارند تا با این اقدام، علاوه بر حفظ سرمایه خود و اخذ شهروندی ترکیه، درآمد مناسبی را هم از محل سرمایه گذاری خود به دست آورند. با این حال اطلاعات بیشتر متقاضیان بسیار اندک بوده و همین عامل باعث می‌شود تا دچار سردرگمی شده و قادر به تصمیم‌گیری صحیحی در این زمینه نباشند. ما در ادامه سعی کردیم تا بخشی از این عدم آگاهی را برای شما رفع کرده و اطلاعات جامعی را پیرامون این موضوع خدمت شما عزیزان ارائه دهیم؛ لذا توصیه می‌کنیم که حتماً ما را تا انتها همراهی فرمایید.

بنر خدمات گات ترکی

مزایای خرید ملک تجاری در استانبول

مهمترین عاملی که باعث جذب سرمایه گذاران ایرانی برای خرید ملک تجاری در استانبول شده، مزایای بی نظیری است این موضوع به همراه دارد. افراد می توانند با خرید یک ملک تجاری در این کشور، طیف زیادی از مزیت های مختلف را به دست بیاورید. همین عامل باعث شده تا روز به روز تقاضا برای آن افزایش پیدا کند. شاخص ترین و مهمترین مزیتی که در این حیطه وجود دارد، حفظ ارزش اصلی سرمایه است. در واقع با رشد روز افزون قیمت دلار در کشور،  به طور متناوب ارزش دارایی‌های ریالی هم وطنان کاهش پیدا می‌کند. همین عامل باعث شده تا سرمایه‌گذاری‌های خارجی جذابیت بیشتری داشته باشد. بازار املاک و مسکن در ترکیه هم یکی از پر رونق ترین سرمایه‌گذاری‌های خارجی است که ایرانیان می توانند به آن دسترسی داشته باشند. در واقع هم وطن می توانند با خرید ملک در این کشور، نه تنها سرمایه خود را حفظ کرده بلکه با رشد بازار مسکن در این کشور، شاهد رشد سرمایه خود باشند. همین هم باعث می شود تا بخش قابل توجهی از هموطنان، این گزینه را در صدر انتخاب های خود قرار دهند.

اخذ شهروندی ترکیه دومین مزیتی است که خرید خانه در این کشور به همراه دارد. در حقیقت هر شخص خارجی که بتواند ملکی به ارزش بیش از ۲۵۰ هزار دلار را در این کشور خریداری کند، قادر است تا شهروندی آن را هم به دست بیاورد. همین عامل اجازه می دهد تا هموطنان بتوانند با یک تیر دو نشان بزنند. البته چنانچه ملک خریداری شده شما تجاری باشد، سه نشان را خواهید زد. در واقع این ملک می تواند ضمن حفظ ارزش سرمایه و اخذ شهروندی، درآمدی پیوسته را هم برای شما به همراه داشته باشد. برای مثال چنانچه یک فروشگاه را در این کشور خریداری کنید، می توانید آن را اجاره داده یا از محل فروش آن، درآمد قابل توجهی را کسب کنید. این موضوع به نوبه خود برای سرمایه‌گذاران ارزش بسیار زیادی دارد. همین عامل باعث می‌شود تا روز به روز تقاضای بیشتری برای خرید ملک تجاری در این کشور ایجاد شود.

مزایای خرید ملک تجاری در استانبول

انواع ملک تجاری در استانبول

زمانی که حرف از ملک تجاری در استانبول به میان می‌آید، اغلب افراد طیف زیادی از گزینه ها را در ذهن خود تجسم می کند. در واقع املاک مختلفی در این شهر وجود دارد که می تواند ساختار تجاری داشته و به نحوی موجب درآمد زایی برای شما شود. هر یک از این املاک سرمایه  و البته شرایط مختص به خود را دارد که بایستی متناسب با بودجه و البته شرایط خود آن را انتخاب کنید. ما در ادامه چند مورد از رایج‌ترین املاک تجاری موجود در این کشور را برای شما ذکر کرده ایم که می‌تواند بسیار پربازده باشد.

هوم آفیس

هتل آپارتمان

هتل بوتیک

سینما

فروشگاه

مراکز خرید

پروژه های آپارتمانی

زمین های کشاورزی

باغ

و…

 این موارد گوشه‌ای از انواع املاک تجاری در استانبول است که هر کدام از آنها هزینه های متفاوتی داشته و به طبع آن میزان بازدهی و درآمد حاصل از آنها نیز متغیر خواهد بود.

انواع ملک تجاری در استانبول

آیا اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک تجاری ممکن است؟

اغلب متقاضیان اخذ شهروندی ترکیه تصور می کنند که خرید املاک تجاری در این کشور نمی تواند منجر به اقامت دائم در آن شود. در حقیقت آنها تصور می‌کنند که صرفا املاک مسکونی می‌تواند چنین وضعیتی را به همراه داشته باشد. با این حال باید عنوان کنیم که این یک تصور کاملا اشتباه است که در اثر عدم آگاهی در ذهن مخاطبان جا افتاده است. در حقیقت دولت ترکیه هیچ گونه اهمیتی به نوع کاربری ملک شما نمی دهد. تنها ملاک برای اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید املاک، ارزش کلی آن است. به نحوی که نباید ارزش آن از ۲۵۰ هزار دلار کمتر باشد. از طرفی این ملک نباید در محدوده اماکن نظامی و امنیتی باشد. بر همین مبنا که شما هر گونه کاربری داشته باشد، در نهایت می تواند اقامت این کشور را برای شما به ارمغان بیاورد. البته به یاد داشته باشید که املاک تجاری ملزم به پرداخت مالیات هستند و نحوه تعامل با آنها اندکی با خانه های مسکونی متفاوت است.

سخن آخر

اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک تجاری در این کشور را می‌توان جزو بهترین و البته رایج ترین راه هایی دانست که می‌تواند شهروندی آن را به دنبال داشته باشد. در واقع متقاضیان خرید خانه در ترکیه بعد از تحقیق بسیار، املاک تجاری را بر روی نمونه های مسکونی ترجیح می دهند؛ چرا که این موضوع باعث می‌شود تا علاوه بر حفظ سرمایه، درآمد مناسبی را هم از آن به دست بیاورند. با این حال باید عنوان کنیم که برای املاک تجاری، متنوع بوده و نحوه تعامل با آنها از لحاظ مالیات و قراردادهای مربوطه  متفاوت است. لذا به همراه داشتن یک مشاور دلسوز در این مسیر می‌تواند پروسه کار را برای شما ساده تر کند. همکاران ما در گروه گات ترکی می‌توانند بهترین و البته مناسب ترین املاک در این حیطه را به شما معرفی کنند. از طرفی دیگر مشاوران ما در تمام طول این پروسه شما را همراهی خواهند کرد. لذا اگر به دنبال خرید ملک در استانبول و اخذ اقامت از طریق آن هستید، می توانید هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

گات ترکیمشاهده نوشته ها

گات ترکی مشاوران سرمایه گذاری جهانی با بیش از ده سال تجربه در زمینه املاک ، ثبت شرکت ، مهاجرت ، مبادله ارز و تجارت الکترونیکی در ترکیه را در رزومه ی خود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.