خرید آپارتمان در ترکیه با وام بانکی

خرید آپارتمان در ترکیه با وام

در چند سال اخیر بازار سرمایه گذاری های گسترده و مهاجرت مردم به ترکیه بسیار رونق گرفته است، به همین سبب دولت ترکیه به افراد مختلف جهت تامین مالی فعالیت های گوناگون امکان دریافت وام خرید مسکن در ترکیه را داده است. به طور کلی مردم می توانند جهت دریافت انواع وام مصرفی، وام خودرو، وام مسکن، وام ازدواج و وام دانشجویی از بانک های ترکیه درخواست دهند. یکی از مهم ترین وام های مطرح در ترکیه که برای خرید آپارتمان در ترکیه ، وام خرید مسکن در ترکیه می باشد. مجموعه تخصصی گات ترکی با ارائه مشاوره های رایگان به راحتی تمام شرایط و ضوابط خرید آپارتمان در ترکیه با وام را در اختیار متقاضیان قرار می دهد تا بدون هیچ نگرانی وام خرید مسکن خود را با کمترین درصد سود دریافت نمایند.

فرصت های ارائه شده به سرمایه گذاران خارجی که مطابق با آخرین تحولات و روندهای اقتصادی در ترکیه است، خرید آپارتمان در ترکیه با وام را به راحتی مهیا می نماید. بدیهی است که در میان اتباع خارجی که متقاضی وام در ترکیه می باشند، دریافت وام از بانک های ترکیه برای کشورهای اروپایی و آمریکایی آسان تر خواهد بود. به طور کلی برای دریافت وام در ترکیه ابتدا باید حساب بانکی داشته باشید و همچنین شرایط لازم برای دریافت هر یک از وام ها را مهیا کنید.

خرید آپارتمان در ترکیه با وام

شرایط لازم برای اخذ وام خرید مسکن در ترکیه عبارت اند از:

  • اتباع خارجی برای دریافت وام باید اقامت و اجازه کار داشته باشند.
  • بانک ها خواستار این امر هستند که اشخاص مختلف حداقل 12 الی 24 ماه مجوز اقامت یا کار ارائه نمایند.
  • اجازه اقامت یا کار به تنهایی برای درخواست دهنده های وام کافی نیست و نیاز به ضامن دارند.
  • الزامی است سند ملک و قبض آب یا برق را نیز به بانک ارائه دهید.
  • میزان مبالغ تعیین شده برای وام ها بر اساس ارزش دارایی شهروندان می باشد.
  • ارائه فیش حقوقی و مدارک میانگین درآمد 3 ماه اخیر به بانک ها الزامی است.
  • به طور کلی وام برای شهروندان خارجی بیکار در دسترس نمی باشد.
  • ارائه پاسپورت همراه را با فرم درخواست به بانک ها الزامی می باشد.
شرایط لازم برای اخذ وام خرید مسکن در ترکیه

وام بانکی در ترکیه

یکی از مهم ترین مواردی که در زمینه گرفتن وام بانکی در ترکیه مورد توجه قرار گرفته است، قطعا میزان سودی است که باید به بانک پرداخت شود. معمولاً در ترکیه طیف مشخصی از نرخ های بهره برای وام های بانکی وجود دارد که از 4.4٪ شروع می شود و تا 7.5٪ افزایش می یابد. اساسا شرایط و قوانینی وجود دارد که پرداخت ماهانه قسط وام مسکن باید معادل یک سوم درآمد درخواست کننده باشد. به همین دلیل بانک ها از شما مدارکی می خواهند مبنی بر سنجش توانایی مالی شما که باز پرداخت اقساط وام کاملا مشخص شود. همانطور که در بالا بیان کردیم از جمله این مدارک می توان به صورت حساب، گواهی اشتغال به کار و سایر مدارکی که در زمینه خرید خانه در این کشور به صورت اقساطی و با کمک وام نیاز دارید، اشاره کرد. در ادامه به بررسی سود وام بانکی در ترکیه، مالیات ها و انواع سپرده ها می پردازیم.

سود وام بانکی در ترکیه

اساسا ترکیه در دسته کشورهایی قرار دارد که با درصد بسیار پایین سود، وام مسکن به شهروندان خود می دهد تا همه ی افراد توان دریافت و بازپرداخت وام و خرید مسکن را داشته باشند. پس با خیال راحت همراه با مشاوره تیم حرفه ای گات ترکی راحت ترین پروسه اقدام به دریافت وام و بررسی سود وام بانکی در ترکیه را تجربه نمائید.

همانطور که می دانید جهت افتتاح حساب در ترکیه نیاز به دریافت شماره مالیات می باشد؛ این کد برای حواله مالیات بر سود بانکی به اداره مالیات است. همچنین نرخ مالیات بر سود بانکی در ترکیه بسیار پایین می باشد. همچنین جهت سپرده گذاری در بانک های ترکیه شرایط بسیار خوبی فراهم شده است که بسیار ایده آل می باشد؛ بدین معنی که در بانک های ترکیه سود روز شمار وجود ندارد و اگر مبلغی غیر سپرده باشد تحت هیچ شرایطی سودی شاملش نمی شود. اما در شرایطی که پول به بانک سپرده باشید، درآمد ماهانه شما تقریباً با درآمد سالانه شما برابر است. به طور کلی نرخ سود ماهانه سپرده در سال 2022 لیری حدود 15 درصد است که بسیار پرطرفدار می باشد.

سود وام بانکی در ترکیه

ایا خرید ملک در ترکیه خوب است

همواره سوال اینکه ایا خرید ملک در ترکیه خوب است در ذهن هر خواننده ای نقش می بندد. با بررسی وام خرید مسکن در ترکیه و میزان سود ناچیزی که دولت و بانک ها برای شهروندان در نظر گرفته اند، شک نداشته باشید خرید ملک در استانبول و اخذ اقامت ترکیه یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری پر سود می باشد.

اگر در اقدام به دریافت وام خرید مسکن در ترکیه دچار تردید شده اید؛ بی شک مشاوره با کارشناسان ماهر و متخصص گات ترکی از بهترین راه ها برای رسیدن به پاسخ سوالاتتان خواهد بود. گات ترکی همواره در تلاش است که بهترین شیوه ها را برای خرید ملک، اخذ اقامت ترکیه و دریافت وام های مختلف به کار گیرد تا متقاضیان با خیال راحت اقدام به سرمایه گذاری نمایند.

شما چه تجربه ای در زمینه دریافت وام خرید مسکن در ترکیه کسب نموده اید؟

لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

گات ترکیمشاهده نوشته ها

گات ترکی مشاوران سرمایه گذاری جهانی با بیش از ده سال تجربه در زمینه املاک ، ثبت شرکت ، مهاجرت ، مبادله ارز و تجارت الکترونیکی در ترکیه را در رزومه ی خود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.