خرید ملک اقساطی در ترکیه

خرید ملک اقساطی در ترکیه

یکی از روش های سرمایه گذاری در ترکیه و دستیابی به اقامت آن، خرید ملک اقساطی در ترکیه است. با توجه به شرایط مناسب و تسهیل شده و همین طور پیش پرداخت های مناسبی که برای خرید قسطی آپارتمان و خانه در شهرهای مختلف این کشور فراهم شده است، به نظر می رسد که روش خرید قسطی، به عنوان یک روش جایگزین خرید نقد و یکجای ملک در ترکیه، بسیار پرطرفدار باشد.

آیا امکان خرید اقساطی آپارتمان در ترکیه برای یک ایرانی وجود دارد؟

بله چنین شرایطی به جز مردم کشور ترکیه، برای متقاضیان خارجی نیز فراهم شده و شما به عنوان فردی که قصد مهاجرت یا به هر شکلی سرمایه گذاری در ترکیه را دارید؛ می توانید از این روش بهره مند شوید.

در ادامه با ما همراه شوید تا در این باره بیشتر بدانیم.

خرید ملک در ترکیه اقساطی

پیش از هر چیزی لازم به ذکر است که برای خرید قسطی ملک در کشور ترکیه، قانون و قاعده قطعی و شرایط ثابتی وجود ندارد و بسته به فروشنده و نوع ملک، ممکن است شرایط آن متفاوت باشد. به این معنی که هر خانه و آپارتمانی حتی در مقایسه با آپارتمان دیگری در مجاورت آن، ممکن است شرایط فروش قسطی متفاوتی داشته باشد. از این روی فرصت آن را خواهید داشت تا با جستجوی هوشمندانه و دریافت مشاوره در این زمینه، بهترین خرید ملک اقساطی در ترکیه را تجربه کنید.

اما در هر حال، بخشی از پرداخت شما باید در قالب مبلغ اولیه یا همان پیش پرداخت بوده و باقی مبلغ باقی مانده هزینه کلی ملک، در قالب قسط بندی های ماهیانه یا فصلی پیش خواهد رفت.

در اکثر مواقع، البته نه همیشه، مبلغی در حدود یک سوم قیمت کل ملک به عنوان پیش پرداخت دریافت شده و مابقی آن در اقساط ماهیانه از خریداری دریافت خواهد شد.

خرید اقساطی آپارتمان در ترکیه

آیا می‌توان با خرید اقساطی املاک در ترکیه اقامت گرفت؟

در پاسخ به این که آیا می توان با خرید قسطی ملک در ترکیه، اقامت این کشور را دریافت کرد، باید پاسخ بدهیم که بله اما در شرایط و زمان خود. به این معنا که چون برای دریافت اقامت ترکیه باید شما سند مالکیت ملکی به نام خود را داشته باشید و این انتقال کامل سند، پس از واریز تمامی اقساط صورت خواهد گرفت؛ پس برای رسیدن به نقطه درخواست اقامت، باید تا زمان تصفیه حساب کامل با مالک قبلی منتظر بمانید.

اما با توجه به ارزش افزوده املاک در کشور ترکیه و وجه سرمایه گذاری در خرید ملک به این صورت قسطی، به نظر می رسد که مدت انتظار تا سند خوردن ملک و ثبت تقاضا برای دریافت اقامت، همچنان برای شما مقرون به صرفه و جذاب باشد.

نمونه شرایط خرید اقساطی خانه در ترکیه

در مورد اقامت موقت یا اقامت یک ساله با خرید ملک، شرایط به این صورت است که فرد ملکی به طور مثال ملکی به ارزش 150 هزار دلار را با پیش پرداخت 75 هزار دلار خریداری کرده و مابقی آن را قسطی پرداخت می کند. در این حالت نیز باید پیش پرداخت حداقل 75 هزار دلار باشد، تا کارشناس قیمت گذاری را انجام داده و خریداری بتواند مراحل دریافت اقامت یک ساله را پیش ببرد.

شرایط اخذ شهروندی با خرید اقساطی املاک

همان طور که پیشتر نیز اشاره کرده ایم دریافت شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک، با پرداخت حداقل 400 هزار دلار همراه است. حال روش دیگری نیز پیشنهاد می شود که با خرید ملک به صورت قسطی، بتوانید شهروندی ترکیه را دریافت کنید.

فرض می کنیم قیمت ملکی در ترکیه معادل 700 هزار دلار باشد. شما به اندازه 400 هزار دلار از مبلغ آن را پرداخت کرده و قصد دارید که 300 هزار دلار باقی مانده را طی یک سال یا دو سال آینده تا زمان تکمیل پروژه پرداخت کنید. اگر پیش پرداخت شما بیش از مبلغ 400 هزار دلار باشد، این امکان را خواهید داشت تا طی یک قرارداد رسمی با فروشنده، مراحل دریافت شهروندی خود را آغاز کنید. به این صورت که کارشناس ملک را قیمت گذاری کرده و با برگه قراردادی که در دفترخانه بین خریدار و فروشنده تنظیم می شود، می توانید کارهای شهروندی را شروع کنید. به علاوه در بسیاری مواقع شما می توانید با پرداخت کل مبلغ، واحد ملکی مورد نظر خود را با قیمتی به مراتب کمتر خریداری کنید.

به طور مثال قیمت یک واحد معادل 1 میلیارد و 200 میلیون دلار بوده و شما در حالت پیش فروش، کل مبلغ را با نرخی پایین تر خریداری کرده و به طور مثال 1 میلیارد پرداخت می کنید. در این صورت تا زمان تکمیل پروژه، ملک ارزش افزوده داشته و نرخ آن به طور مثال به 1 میلیارد و 400 میلیون دلار می رسد. در این صورت هم اقامت خود را به دست آورده و هم سودآوری قابل توجهی را تجربه کرده اید. البته این ماجرا برای اقامت موقت یا یک ساله 75 هزار دلاری، به شکلی متفاوت خواهد بود.

شرایط اخذ شهروندی با خرید اقساطی املاک

مزایای خرید اقساطی خانه در ترکیه

از جمله مزایای خرید اقساطی ملک در کشور ترکیه، می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • امکان خرید ملک با مبلغ کمتر
  • خرید ملک در مدت زمانی کوتاه
  • سرمایه گذاری در ترکیه

امکان خرید ملک با مبلغ کمتر

به این ترتیب در عین حال که بودجه کافی برای خرید آپارتمان در ترکیه یا به هر شکلی ملک در کشور ترکیه را نداشته باشید، این فرصت برای شما فراهم خواهد بود که با پرداخت هزینه کمتر به عنوان پیش پرداخت، نسبت به خرید قسطی آپارتمان در یکی از شهرهای کشور ترکیه اقدام کنید. در حقیقت امکان خرید با بودجه کمتر به راحتی فراهم است.

خرید ملک در مدت زمانی کوتاه

با توجه به پیشنهادهای فروش اقساطی ملک در کشور ترکیه، امکان خرید ملک در مدت زمانی کوتاه برای شما وجود داشته و در محله های مختلف شهرهای مشهوری چون استانبول، آنکارا و …، می توانید به راحتی ملک مورد نظر و مطابق با سلیقه خود در قالب اقساطی را پیدا کرده و نسبت به عقد قرارداد و خرید آن، اقدام کنید.

چرا خرید اقساطی آپارتمان در ترکیه سرمایه گذاری مناسبی به حساب می‌آید؟

با توجه به پتانسیل رشد قیمت مسکن در کشور ترکیه، سرمایه گذاری در این کشور در قالب خرید ملک می تواند بسیار سود ده بوده و مزایای درآمد و رسیدن به ارزش افزوده بالاتری برای شما به همراه داشته باشد. به این شکل نه تنها می توانید با خرید قسطی یک آپارتمان یا خانه در ترکیه، به مقاصد خود برای مهاجرت به این کشور در زمان لازم دست یابید، بلکه سرمایه اولیه شما در خرید خانه نیز رشد کرده و مشمول افزایش قیمت مسکن در ترکیه خواهد شد.

امکان معامله ملک پیش از اتمام اقساط

این فرصت در معاملات املاک کشور ترکیه فراهم شده است که پیش از به پایان رسیدن اقساط، طبق قرارداد متناسب با آن، نسبت به فروش ملک با باقی مانده اقساط آن، به مشتری دیگر اقدام کنید.(لازم به توضیح است که در صورت توافق با فروشنده در هنگام عقد قرارداد، خریدار می تواند این کار را انجام دهد.) به این شکل در صورتی که به هر علتی، نیاز به فروش ملک داشته باشید، این فرصت برای شما وجود خواهد داشت.

مراحل خرید اقساطی خانه در ترکیه

در نظر داشته باشید که مراحل خرید قسطی خانه در کشور ترکیه، تفاوت زیادی با مراحل خرید نقدی ملک نداشته و لازم است که تمامی استعلام ها و مراجعات به مراکز ثبت صورت بگیرد. اما قرارداد نوشته شده میان خریدار و مالک تا حدودی متفاوت بوده و باید مبلغ پیش پرداخت و مبلغ اقساط و همین طور تعداد آن ها، زمان انتقال سند و … به خوبی و دقیق مشخص شده باشند.

دقت داشته باشید که ممکن است قرارداد شما به این ترتیب باشد که مبلغ اقساط همیشه ثابت بوده و در قالب یک مبلغ قطعی باشند یا این که طبق قرارداد به مرور زمان مبلغ اقساط افزایش یافته و در ساختار هرمی جلو روند. این به کلی به توافق میان خریدار و فروشنده بستگی دارد.

آیا خرید ملک اقساطی در ترکیه با وام بانکی وجود دارد؟

خیر، امکان دریافت وام بانکی برای شهروندان خارجی در ترکیه وجود نداشته و تنها در صورتی که شما حق شهروندی را به دست آورده و برای مدتی گردش حساب مناسبی داشته باشید، می توانید برای گرفتن وام درخواست خود را ثبت کنید. حال این که با درخواست وام شما موافقت شود یا خیر نیز بستگی به فاکتورهای بیشتری دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

گات ترکیمشاهده نوشته ها

گات ترکی مشاوران سرمایه گذاری جهانی با بیش از ده سال تجربه در زمینه املاک ، ثبت شرکت ، مهاجرت ، مبادله ارز و تجارت الکترونیکی در ترکیه را در رزومه ی خود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.