خرید ملک اقساطی در ترکیه

خرید ملک اقساطی در ترکیه

یکی از روش های سرمایه گذاری در ترکیه و دستیابی به اقامت آن، خرید ملک اقساطی در ترکیه است. با توجه به شرایط مناسب و تسهیل شده و همین طور پیش پرداخت های مناسبی که برای خرید قسطی آپارتمان و خانه در شهرهای مختلف این کشور فراهم شده است، به نظر می رسد که روش خرید قسطی، به عنوان یک روش جایگزین خرید نقد و یکجای ملک در ترکیه، بسیار پرطرفدار باشد.

به علاوه این که چنین شرایطی به جز مردم کشور ترکیه، برای متقاضیان خارجی نیز فراهم شده و شما به عنوان فردی که قصد مهاجرت یا به هر شکلی سرمایه گذاری در ترکیه را دارید؛ می توانید از این روش بهره مند شوید.

در ادامه با ما همراه شوید تا در این باره بیشتر بدانیم.

خرید ملک در ترکیه اقساطی

پیش از هر چیزی لازم به ذکر است که برای خرید قسطی ملک در کشور ترکیه، قانون و قاعده قطعی و شرایط ثابتی وجود ندارد و بسته به فروشنده و نوع ملک، ممکن است شرایط آن متفاوت باشد. به این معنی که هر خانه و آپارتمانی حتی در مقایسه با آپارتمان دیگری در مجاورت آن، ممکن است شرایط فروش قسطی متفاوتی داشته باشد. از این روی فرصت آن را خواهید داشت تا با جستجوی هوشمندانه و دریافت مشاوره در این زمینه، بهترین خرید ملک اقساطی در ترکیه را تجربه کنید.

اما در هر حال، بخشی از پرداخت شما باید در قالب مبلغ اولیه یا همان پیش پرداخت بوده و باقی مبلغ باقی مانده هزینه کلی ملک، در قالب قسط بندی های ماهیانه یا فصلی پیش خواهد رفت.

در اکثر مواقع، البته نه همیشه، مبلغی در حدود یک سوم قیمت کل ملک به عنوان پیش پرداخت دریافت شده و مابقی آن در اقساط ماهیانه از خریداری دریافت خواهد شد.

دریافت اقامت ترکیه با خرید قسطی ملک

در پاسخ به این که آیا می توان با خرید قسطی ملک در ترکیه، اقامت این کشور را دریافت کرد، باید پاسخ بدهیم که بله اما در شرایط و زمان خود. به این معنا که چون برای دریافت اقامت ترکیه باید شما سند مالکیت ملکی به نام خود را داشته باشید و این انتقال کامل سند، پس از واریز تمامی اقساط صورت خواهد گرفت؛ پس برای رسیدن به نقطه درخواست اقامت، باید تا زمان تصفیه حساب کامل با مالک قبلی منتظر بمانید.

اما با توجه به ارزش افزوده املاک در کشور ترکیه و وجه سرمایه گذاری در خرید ملک به این صورت قسطی، به نظر می رسد که مدت انتظار تا سند خوردن ملک و ثبت تقاضا برای دریافت اقامت، همچنان برای شما مقرون به صرفه و جذاب باشد.

مزایای خرید ملک اقساطی در ترکیه

از جمله مزایای خرید اقساطی ملک در کشور ترکیه، می توان به موارد زیر اشاره داشت:

امکان خرید ملک با مبلغ کمتر

به این ترتیب در عین حال که بودجه کافی برای خرید نقدی یک آپارتمان یا به هر شکلی ملک در کشور ترکیه را نداشته باشید، این فرصت برای شما فراهم خواهد بود که با پرداخت هزینه کمتر به عنوان پیش پرداخت، نسبت به خرید قسطی آپارتمان در یکی از شهرهای کشور ترکیه اقدام کنید. در حقیقت امکان خرید با بودجه کمتر به راحتی فراهم است.

خرید ملک در مدت زمانی کوتاه

با توجه به پیشنهادهای فروش اقساطی ملک در کشور ترکیه، امکان خرید ملک در مدت زمانی کوتاه برای شما وجود داشته و در محله های مختلف شهرهای مشهوری چون استانبول، آنکارا و …، می توانید به راحتی ملک مورد نظر و مطابق با سلیقه خود در قالب اقساطی را پیدا کرده و نسبت به عقد قرارداد و خرید آن، اقدام کنید.

سرمایه گذاری در ترکیه

با توجه به پتانسیل رشد قیمت مسکن در کشور ترکیه، سرمایه گذاری در این کشور در قالب خرید ملک می تواند بسیار سود ده بوده و مزایای درآمد و رسیدن به ارزش افزوده بالاتری برای شما به همراه داشته باشد. به این شکل نه تنها می توانید با خرید قسطی یک آپارتمان یا خانه در ترکیه، به مقاصد خود برای مهاجرت به این کشور در زمان لازم دست یابید، بلکه سرمایه اولیه شما در خرید خانه نیز رشد کرده و مشمول افزایش قیمت مسکن در ترکیه خواهد شد.

امکان معامله ملک پیش از اتمام اقساط

این فرصت در معاملات املاک کشور ترکیه فراهم شده است که پیش از به پایان رسیدن اقساط، طبق قرارداد متناسب با آن، نسبت به فروش ملک با باقی مانده اقساط آن، به مشتری دیگر اقدام کنید. به این شکل در صورتی که به هر علتی، نیاز به فروش ملک داشته باشید، این فرصت برای شما وجود خواهد داشت.

مراحل خرید اقساطی خانه در ترکیه

در نظر داشته باشید که مراحل خرید قسطی خانه در کشور ترکیه، تفاوت زیادی با مراحل خرید نقدی ملک نداشته و لازم است که تمامی استعلام ها و مراجعات به مراکز ثبت صورت بگیرد. اما قرارداد نوشته شده میان خریدار و مالک تا حدودی متفاوت بوده و باید مبلغ پیش پرداخت و مبلغ اقساط و همین طور تعداد آن ها، زمان انتقال سند و … به خوبی و دقیق مشخص شده باشند.

دقت داشته باشید که ممکن است قرارداد شما به این ترتیب باشد که مبلغ اقساط همیشه ثابت بوده و در قالب یک مبلغ قطعی باشند یا این که طبق قرارداد به مرور زمان مبلغ اقساط افزایش یافته و در ساختار هرمی جلو روند. این به کلی به توافق میان خریدار و فروشنده بستگی دارد.

دریافت وام بانکی در خرید قسطی ملک در ترکیه

همین طور شما ممکن است بتوانید از دریافت وام بانکی برای خرید آپارتمان در ترکیه استفاده کرده و به این شکل شرایط مالی بهتری برای این امر به دست بیاورید. برای این منظور بهتر است که حتما از مشاوره تخصصی بهره مند شده و بتوانید بهترین تصمیم گیری را داشته باشید. به این ترتیب در صورت موفقیت برای دریافت وام، شما خانه را به صورت کامل خریداری کرده و پس از آن به جای پرداخت اقساط به فروشنده، اقساط خود را به بانک پرداخت خواهید کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.