چرا باید حتما وکیل جهت خرید ملک در ترکیه داشته باشیم؟

وکیل جهت خرید ملک در ترکیه

همان طور که می دانید هر یک از ما برای انجام برخی از امور حقوقی خود، نیاز به گرفتن وکیل داریم و با انجام پذیرفتن کارها از سمت وکیل، همه چیز سریع تر و مطمئن تر پیش خواهد رفت. اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارید، باید گفت که داشتن وکیل جهت خرید ملک در ترکیه نیز به عنوان یک ضرورت مطرح است و باید حتما برای انجام امروز خرید و فروش ملک در این کشور، از کمک وکیل بهره مند شوید.

در زیر به دلایل و مواردی که ضرورت وکیل داشتن برای خرید ملک یا آپارتمان در ترکیه را مشخص می کنند، خواهیم پرداخت. با در نظر گرفتن این موارد، متوجه خواهید شد که به چه دلیل معامله در کشور ترکیه یا بهتر بگوییم هر کشور خارجی دیگری بدون وکیل داشتن، با ریسک و مشکلات زیادی همراه خواهد بود.

بنر خدمات گات ترکی

دلایل ضرورت داشتن وکیل جهت خرید ملک در ترکیه 

از آن جایی که هر کشوری قوانین و اصول و استانداردهای مخصوص به خود را دارد، یک شهروند خارجی که به تازگی قصد ورود به بازار معاملات کشور ثالث را داشته باشد، بدون آگاهی و تسلط کامل در این قوانین، دچار مشکل خواهد شد. در کشور ترکیه نیز قوانین معاملات املاک و همین طور امور حاشیه ای مربوط به آن، تفاوت هایی با چیزی که در ایران داریم داشته و حتی اگر بخواهیم بخش های پررنگ مشابه را نیز در نظر بگیریم، باز شکل فرایندها و نحوه پیگیری آن ها دارای ریزه کاری هایی است که قطعا شما به عنوان یک فرد تازه وارد، بر آن ها تسلطی ندارید.

از این روی در صورتی که از وکیل برای خرید ملک و آپارتمان در ترکیه کمک بگیرید، تمامی این فرایند ها برای شما ساده سازی شده و با سرعت بیشتر و مطمئن تری پیش خواهند رفت.

در اینجه به شکلی خلاصه نگاهی به ضرورت های داشتن وکیل جهت خرید ملک در ترکیه خواهیم داشت:

تغییر قوانین در کشور ترکیه

یکی از موارد مهمی که باعث می شود شما حتما به وکیل برای خرید املاک در کشور ترکیه نیاز داشته باشید، تغییر قوانینی است که گاه و بیگاه در این خصوص اتفاق می افتد. به طور مثال اگر قصد شما از خرید ملک یا آپارتمان در کشور ترکیه، دریافت اقامت باشد (که در اکثر مواقع همین طور است)، باید از قوانین جاری در این خصوص مطلع باشید. به طور مثال پیش از سال 2018 میلادی، قوانین اخذ اقامت با خرید خانه در ترکیه به شکلی دیگر بوده و پس از آن دستخوش تغییراتی شد. چنان که در سال 2022 نیز با تغییری در حداقل قیمت خرید ملک جهت اخذ اقامت روبرو بودیم.

از این روی همان طور که مشاهده می کنید با امکان تغییر قوانین و به همین واسطه حواشی آن ها نیاز آن وجود خواهد داشت که یک وکیل خبره و آگاه به تمامی قوانین و بخشنامه های روز، شما را برای خرید بهینه یک ملک در کشور ترکیه، راهنمایی کنید. در غیر این صورت ریسک آن وجود خواهد داشت که علی رغم سرمایه گذاری در این کشور به هدف خود دست نیابید.

ریسک های معاملاتی

از دیگر مشکلاتی که با داشتن وکیل به طور کامل مرتفع می شود، باید به ریسک ها معاملاتی اشاره کرد. شما ممکن است به تنهایی قادر به تشخیص مشکلات حقوقی و ثبتی در خصوص یک ملک نشده و از این جهت در دام کلاهبرداری بیفتید. این در حالی است که حضور یک وکیل در تمام مراحل خرید آپارتمان یا خانه، کمک خواهد کرد تا بدون مشکل بودن ملک و عدم کلاهبرداری در فروش، کاملا بررسی شده و پس از پرداخت مبلغ و خرید، مسائل حقوقی گریبان شما را نگیرد. به طور نمونه همان طور که در ایران چنین مواردی داریم، در ترکیه نیز مصادیق کلاهبرداری در فروش املاک، فروش مال غیر و … وجود داشته و در صورتی که بدون بررسی حقوقی لازم برای خرید ملک اقدام کنید، ممکن است در چنین ریسک هایی گرفتار شوید.

تسریع در معامله و سند زدن

همراه بودن وکیل، کمک می کند تا تمامی مراحل خرید ملک تا سند زدن قطعی، با سرعت بیشتری پیش رفته و زمان کمتری را در این خصوص منتظر بمانید. به علاوه ممکن است با برخی از چالش ها در استعلامات و اداره ثبت و …. روبرو شوید که حضور وکیل به شما کمک می کند تا این موانع را خیلی زودتر پشت سر گذاشته و فرایند خرید ملک شما سریع تر به پایان برسد.

کلام آخر

در بالا به موارد مهمی پرداختیم که ضرورت حضور وکیل جهت خرید ملک در ترکیه را نشان داده و مشخص شد که بدون وکیل، خرید خانه یا آپارتمان در هر یک از شهرهای کشور ترکیه، با مشکلات و ریسک هایی همراه خواهد بود. شما چه نظری در این باره دارید؟ برای خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت، به راستی بهترین روش چیست و چقدر داشتن وکیل، می تواند موثر باشد؟

امتیازتان را با ما به اشتراک بگذارید

گات ترکیمشاهده نوشته ها

گات ترکی مشاوران سرمایه گذاری جهانی با بیش از ده سال تجربه در زمینه املاک ، ثبت شرکت ، مهاجرت ، مبادله ارز و تجارت الکترونیکی در ترکیه را در رزومه ی خود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.