حداقل ارزش ملک برای اقامت ترکیه

حداقل ارزش ملک برای اقامت ترکیه

همان طور که احتمالا زیاد در این باره شنیده اید با خرید ملک در ترکیه ، امکان دریافت اقامت این کشور وجود دارد. حال اگر شما تصمیم به دریافت اقامت زود هنگام در کشور ترکیه داشته باشید میزان ارزش خرید ملک برای شما کمی متفاوت تر از بقیه افراد خواهد بود. به هر ترتیب این فرصت برای افراد فراهم شده است که با خرید ملک در کشور ترکیه به اقامت این کشور دست یابند. تنها تفاوت در مبلغ خرید ملک است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

حداقل ارزش ملک در ترکیه

حداقل ارزش ملک برای اقامت ترکیه چقدر است؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم این امکان وجود دارد که با خرید ملک در کشور ترکیه ، به اقامت این کشور دست پیدا کنید. البته اهمیت زیادی دارد که شما در خصوص محله ها و شهر های مختلف اطلاعات کافی به دست آورده و خرید ملک را در محله ای انجام دهید که در پی آن دریافت اقامت میسر باشد. قوانین مهاجرت ترکیه هر از گاهی دستخوش تغییراتی شده و برخی اوقات بعضی از محله ها که به لحاظ دریافت مهاجرت اشباع شده‌اند از این چرخه خارج می‌شوند. به طور مثال ممکن است در یکی از محلات استانبول قصد خرید خانه ای را داشته باشید ، اما با خرید ملک در محله مورد نظرتان امکان ارائه اقامت شما وجود نداشته باشد که از این جهت توصیه می‌کنیم پیش از خرید ملک در محل مورد نظر خود مشاوره تخصصی در این زمینه داشته باشید.

خرید ملک در ترکیه به مبلغ حداقل 400 هزار دلار

خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین روش های اخذ اقامت ترکیه به شمار می‌آید که شما با خرید یک مطالبه مبلغ حداقل 400 هزار دلار می توانید ظرف مدت حداکثر ۲ تا ۳ ماه نسبت به دریافت اقامت ترکیه و در پی آن به شهروندی و پاسپورت اقدام کنید. در حقیقت این سریع ترین روش گرفتن اقامت ترکیه است که با خرید ملک به ارزش حداقل مبلغ 400 هزار دلار میسر خواهد بود. در نظر داشته باشید که ضرورتی ندارد ملک مورد نظر شما یک واحد بوده و کافیست که در یک روز در یک دفتر اسناد رسمی شما املاکی که مجموع ارزش آنها به حداقل 400 هزار تومان می‌رسد را خریداری کنید.

خرید ملک مبلغ کمتر از 400 هزار دلار

همانطور که در بالا اشاره کردیم اگر شما موفق به خرید ملکی به ارزش حداقل 400 هزار دلار در کشور ترکیه شوید، می توانید به مدت ۲ تا ۳ ماه اقامت این کشور را دریافت کنید. اما شرایطی را در نظر بگیریم که بودجه شما کمتر بوده و می‌خواهد با پرداخت مبلغ کمتری ملک یا آپارتمانی در ترکیه خریداری کرده و در پی آن علاقمند به دریافت اقامت و شهروندی و پاسپورت این کشور هستید. در این شرایط نیز راهکاری برای شما وجود دارد.

در صورتی که ملکی به مبلغ کمتر از 400 هزار دلار در ترکیه خریداری کنید، امکان دریافت اقامت موقت یک ساله برای شما وجود خواهد داشت. پس از آن می توانید هر سال نسبت به تمدید این اقامت یک ساله اقدام کرده و پس از سپری شدن مدت 5 سال تمدید اقامت و در صورت داشتن شرایطی دیگر که در آینده به آن ها خواهیم پرداخت، اقامت دائم ترکیه و حق شهروندی آن را دریافت کنید.

یکی از اصلی ترین این شرایط آن است که شما نباید در طول این 5 سال، مدت زمان زیادی را از کشور ترکیه خارج باشید. به واقع در مجموعه 5 سال، حداکثر 90 روز را باید خارج از ترکیه بوده و در واقع باید در این کشور زندگی کنید تا پس از سپری شدن 5 سال، مشمول دریافت اقامت دائم شوید.

در نظر داشته باشید که اجباری برای اقامت شما در ترکیه نخواهد بود، اما در صورتی که بیش از این 90 روز را بیرون از ترکیه به سر برده باشید، دیگر نمی توانید برای گرفتن اقامت دائم اقدام کرده و با درخواست شما موافقت نخواهد شد.

کلام آخر

همان طور که در بالا اشاره کردیم روش اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک ، یکی از بهترین و سریع ترین روش های اخذ اقامت در این کشور است. حداقل ارزش ملک برای اقامت ترکیه (اقامت دائم و سریع) ، در حال حاضر 400 هزار دلار بوده و بر اساس اخبار ممکن است که این مبلغ در آینده نزدیک افزایش یابد. با این همه توصیه می کنیم که پیش از اقدام به خرید ملک یا آپارتمان در استانبول و دیگر شهرهای کشور ترکیه، تحقیقات لازم را به عمل آورده و از مشاوره تخصصی بهره مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

گات ترکیمشاهده نوشته ها

گات ترکی مشاوران سرمایه گذاری جهانی با بیش از ده سال تجربه در زمینه املاک ، ثبت شرکت ، مهاجرت ، مبادله ارز و تجارت الکترونیکی در ترکیه را در رزومه ی خود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.