شرایط جدید پناهندگی در ترکیه

شرایط جدید پناهندگی در ترکیه

پناهندگی گاهی اوقات آخرین راه حل برای بسیاری از خارجی ها است و ترکیه یکی از در دسترس ترین گزینه ها است، بنابراین ضروری است که با وضعیت پناهندگان در ترکیه آشنا شوید. کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان (UNHCR) مسئول ارائه فعالیت های حمایتی مانند مشاوره برای پناهندگان است. اگر به خدمات کمکی یا مشاوره در مورد روند و شرایط پناهندگی و زندگی در ترکیه و سایر حقوق و تعهدات خود در ترکیه نیاز دارید. می توانید با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و شرکای مجری آن تماس بگیرید. UNHCR با پناهجویان در تماس است. با کسب رضایت پناهجویان، می توانند به اطلاعات ارائه شده توسط آنها دسترسی داشته باشند. موسسه حقوقی گات  سعادت ضمن ارائه توضیحاتی در مورد این موضوع یعنی شرایط پناهندگی در ترکیه به شما اکیدا از درخواست پناهندگی در ترکیه یا هر کشور دیگری هشدار می دهد. از مجاری قانونی دعوت می کند.

حقوقی پناهندگی در ترکیه

این یکی از امضاکنندگان اصلی کنوانسیون پناهندگان 1951 بود. اما ترکیه این کنوانسیون را با «محدودیت های جغرافیایی» تصویب کرد. برای افرادی که خارج از این منطقه هستند. ترکیه می تواند به یکی از موقعیت های موقت (وضعیت پناهندگی مشروط، اجازه اقامت بشردوستانه یا حفاظت موقت) محدود شود. به نوبه خود، واجدین شرایط برای کمک های بین المللی می توانند در ترکیه بمانند و مجبور به بازگشت به کشور نباشند. اما در نهایت باید راه حلی بلندمدت در خارج از ترکیه پیدا کنند. آنها توانایی ادغام در جامعه ترکیه را ندارند.

.

درباره پناهندگی در ترکیه

پناهجویانی که قبلاً در کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ثبت نام کرده و به شهرک اقماری بازگشته اند. نامه مرجع صادر شده توسط کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان تصریح می کند که برای پناهندگی و کمک بین المللی باید با اداره مهاجرت استانی تماس بگیرید. UNHCR و شرکای آن به حمایت از فعالیت هایی مانند ارائه خدمات مشاوره به پناهندگان و پناهجویان در ترکیه ادامه خواهند داد. UNHCR با پناهجویان در تماس خواهد بود. پس از کسب رضایت آنها به اطلاعات ارائه شده توسط آنها دسترسی خواهد داشت.

انواع روش مهاجرت غیر قانونی در ترکیه

ترکیه پناهندگی را به 2 روش سیاسی و اقتصادی می پذیرد. تعریف هر کدام از این موارد عبارتند از:

پناهندگی سیاسی بدین معنی است که فرد مسئله سیاسی با حاکمیت کشور متبوع خود پیدا کرده است.

پناهندگی به روش اقتصادی بدین معنی است که فرد برای داشتن آینده مالی بهتر تصمیم به ترک مملکت خود می گیرد.

سیاست های مهم پناهندگی در ترکیه

متقاضی متعهد می شود که اطلاعات هویتی را به درستی اعلام کند. متقاضی باید در زمان ثبت نام مدارک هویتی و سفر را به مراجع ذیصلاح ارائه دهد. اگر چنین مدارکی موجود باشد. برای این منظور، جستجوی متقاضی و اموال او ممکن است انجام شود. در صورتی که در زمان ثبت نام هیچ مدرکی در رابطه با هویت متقاضی وجود نداشته باشد، شناسایی بر اساس اطلاعات به دست آمده از مقایسه اطلاعات شخصی و تحقیقات انجام می شود. در زمان ثبت نام، مقامات همچنین اطلاعاتی در مورد علت خروج متقاضیان از کشور مبدا اقامت دائم قبلی دریافت می کنند. زمان و مکان مصاحبه به متقاضیان جهت تعیین موقعیت اعلام خواهد شد. اگر نامزدی به عنوان تهدیدی برای سلامت عمومی ارزیابی شود، مورد بررسی قرار خواهد گرفت

بهترین کیس برای پناهندگی در ترکیه

ثبت نام و شروط پناهجویی در ترکیه

پناهجویانی که به تازگی وارد کشور شده اند اما هنوز در اداره مهاجرت استانی یا PDMM ثبت نام نکرده اند. بنابراین پس از ورود به ترکیه باید به اداره مهاجرت استان مراجعه و ثبت نام کنند. برای ثبت نام در اداره مهاجرت و استفاده از پشتیبانی بین المللی اداره مهاجرت استانی یا PDMM نیازی به توصیه نامه از سازمان ملل یا UNHCR در آنکارا ندارید. لذا برای ثبت نام کافی است به اولین دفتر اداره کل استانی مدیریت مهاجرت یا PDMM مراجعه نمایید. هر متقاضی می تواند درخواست پناهندگی خود را در 81 استان ترکیه به درخواست مربوطه ارسال کند.

اقامت دائم ترکیه از طریق پناهندگی

با توجه به غیر قانونی بودن اقامت دائم در برخی از شهرهای ترکیه. بنابراین اگر متقاضی درخواست خود را در یکی از استان های غیر مجاز ارائه کند. پرونده وی به یکی از استان هایی که امکان اقامت طولانی مدت وجود دارد ارجاع می شود. لازم به ذکر است که تمامی دفاتر مددکاری اداره مهاجرت ترکیه پاسخگوی نیازهای کمکی پناهجویان و آسیب های احتمالی می باشند.

بنابراین در صورتی که متقاضی نیازهای خاصی دارد باید به طور کامل به مصاحبه کننده دفتر مدیریت مهاجرت استانی اطلاع دهد. سپس طی ارزیابی ای که دفتر مذکور در رابطه با پرونده متقاضی انجام می دهد. درخواست متقاضی بر اساس نیاز اولویت بندی می شود. مانند گذشته، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) و شرکای مجری آن در کشور به ارائه خدمات حمایتی به پناهجویان از جمله مشاوره برای پناهجویان ادامه خواهند داد.

اگر به خدمات پشتیبانی یا مشاوره نیاز دارید، می توانید با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و آژانس های اجرا کننده آن تماس بگیرید. UNHCR با پناهجویان در تماس خواهد بود. پس از کسب رضایت آنها به اطلاعات ارائه شده توسط آنها دسترسی خواهد داشت.

5/5 - (1 امتیاز)

گات ترکیمشاهده نوشته ها

گات ترکی مشاوران سرمایه گذاری جهانی با بیش از ده سال تجربه در زمینه املاک ، ثبت شرکت ، مهاجرت ، مبادله ارز و تجارت الکترونیکی در ترکیه را در رزومه ی خود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.