اخذ اقامت ترکیه از طریق کلاس زبان

اخذ اقامت ترکیه از طریق کلاس زبان

یکی از ساده ترین و بهترین راه های اخذ اقامت ترکیه از طریق کلاس زبان است. به این ترتیب بسیاری از افرادی که قصد گرفتن اقامت کوتاه مدت ترکیه را داشته و نمی توانند از روش های دیگر برای گرفتن اقامت این کشور استفاده کنند، دریافت اقامت ترکیه  به وسیله یادگیری زبان ترکی، پیشنهاد می شود.

در ادامه با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانیم.

یکی از دلایلی که ایرانیان به اخذ اقامت ترکیه علاقه مند هستند، قرابت فرهنگی و جغرافیایی ما ایرانیان با مردم ترکیه و به طور کلی فرهنگ و تمدن این سرزمین است. برای یادگیری زبان ترکی به صورت رسمی در کشور ترکیه، باید در دوره های تومر شرکت داشته باشید.

هر ساله در کشور ترکیه کلاس های تومر برگزار شده و علاقه مندان می توانند با حضور در این کلاس ها، به یادگیری زبان ترکی بپردازند. در کلاس های هومر، صحبت کردن، شنیدن، نوشتن، خواندن و به طور کلی زبان ترکی به صورت کتبی و شفاهی تدریس می شود. در نهایت شرکت کنندگان که دوره های تومر را پشت سر گذاشته باشند، باید برای قبولی و دریافت مدرک آن، نمره بین 65 تا 100 را کسب کنند، بدیهی است که هر آن قدر که نمره از 65 به سمت 100 بالاتر باشد، نمره فرد بالاتر قلمداد خواهد شد.

جالب است بدانید که با شرکت در کلاس های تومر برای یادگیری زبان ترکی، می توانید اقامت کوتاه مدت و یک ساله کشور ترکیه را به دست بیاوردی.

اخذ اقامت ترکیه از طریق کلاس زبان

هزینه های اخذ اقامت ترکیه از طریق کلاس زبان

هزینه های مربوط به شرکت در کلاس های تومر زبان ترکی در کشور ترکیه، هر سال در وب سایت مربوط به این دوره اعلام شده و هزینه ثابتی نیست که بتوانیم آن را به صورت قطعی و بدون نوسان اعلام کنیم. به علاوه دقت داشته باشید که دوره های متفاوت تومر، دارای نرخ های گوناگونی است و شما می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی این دوره ها، از قیمت های مختلف دوره های آن آگاهی یابید.

برای ثبت نام در کلاس های تومر، شما باید پس از سال جدید میلادی، با دنبال کردن دوره های تومر از وب سایت های رسمی موسسات و همین طور زمان مشخص برگزاری کلاس ها، اقدام کنید.

لازم به توضیح است که این کلاس ها به وسیله موسسات خصوصی در کشور ترکیه و همین طور برخی از دانشگاه های این کشور برگزار می شوند. حال میزان سختگیری و شرایط در هر یک از این موسسات و دانشگاه ها اگر چه در حدودی با هم متفاوت است، اما در نهایت شرایط و روال کلی هماهنگ می باشد. با این همه توصیه می کنیم که پیش از هر اقدامی، تحقیقات کاملی در خصوص موسسات و دانشگاه های مختلف در این حوزه به عمل آورده و مطابق با آن، برای شرکت در کلاس تومر در بهترین موسسه آموزشی اقدام کنید.

شرایط لازم برای اخذ اقامت ترکیه از طریق کلاس زبان

برای آن که بتوانید اقامت ترکیه از طریق کلاس زبان را به دست بیاورید؛ باید موارد زیر را رعایت کرده باشید:

  • ورود به کشور ترکیه از راه های قانونی
  • دارا بودن سن مناسب برای شرکت در دوره ها
  • داشتن پاسپورت با اعتبار حداقل یک سال
  • دریافت بیمه درمانی
  • ثبت نام در یکی از موسسه های برگزاری کننده دوره های تومر اعم از موسسات خصوصی یا دانشگاه ها
  • ارائه اجاره نامه ملک یا سند مالکیت
  • باز کردن حساب بانکی و واریز کردن مبلغی نزدیک به 1000 دلار در آن حساب که نشان از تمکن مالی برای سپری کردن دوران زندگی در ترکیه باشد
  • کارت اقامت موقت که باید از اداره مهاجرت ترکیه گرفته شود.

نکته شماره 1: توجه داشته باشید که پس از به پایان رسیدن اقامت توریستی 90 روزه، باید متقاضی به اداره امنیتی ترکیه مراجعه کرده و با ارائه مدارک اشتغال به تحصیل در کلاس زبان، اقامت خود را تمدید کند.

سخن پایانی

همان طور که در بالا مشاهده کردید، اخذ اقامت ترکیه از طریق کلاس زبان تقریبا به راحتی میسر بوده و می توانید به این شکل اقامت دو ساله ترکیه را به دست بیاورید. با داشتن این مدت اقامت در ترکیه، فرصت پیدا خواهید کرد تا با استفاده از روش های دیگر، اقامت طولانی مدت ترکیه را به دست آورده و در نهایت برای اخذ پاسپورت و حق شهروندی اقدام کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

گات ترکیمشاهده نوشته ها

گات ترکی مشاوران سرمایه گذاری جهانی با بیش از ده سال تجربه در زمینه املاک ، ثبت شرکت ، مهاجرت ، مبادله ارز و تجارت الکترونیکی در ترکیه را در رزومه ی خود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.