قیمت آپارتمان دو خوابه در استانبول

قیمت آپارتمان دو خوابه در استانبول

اگر تصمیم به خرید آپارتمان در استانبول ترکیه را دارید؛ خوب است بدانید که قیمت آپارتمان دو خوابه در استانبول، به المان های مختلفی بستگی داشته و شما ممکن است در این شهر بتوانید یک آپارتمان دو خوابه ارزان قیمت یا گران قیمت و لوکس را خریداری کنید. به هر ترتیب زندگی کردن در استانبول، مزایای زیادی دارد و هر جایی از این شهر که خانه ای خریداری کنید؛ برای شما جذابیت زیادی در پی خواهد داشت.

با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانیم.

مشاوره خرید ملک

المان های موثر در قیمت آپارتمان دو خوابه در استانبول

از جمله المان های موثر در قیمت آپارتمان دو خوابه در استانبول، می توان به موارد زیر اشاره داشت:

محله واقع شدن آپارتمان

بسته به این که آپارتمان مورد نظر شما در چه محله ای از شهر استانبول واقع شده باشد؛ قیمت آن متفاوت خواهد بود. از این حیث، می توانید در محله های ارزان قیمت تری، آپارتمان دو خوابه مناسبی را با قیمت ارزان خریداری کنید. به همین شکل اگر به بخش اروپایی استانبول بروید، قیمت آپارتمان ها به مراتب بالاتر خواهد بود. به طور مثال ممکن است بتوانید در محله های ارزان قیمت شهر استانبول، آپارتمانی دو خوابه با مبلغ حدود 75 هزار دلار خریداری کنید. این در حالی است که در مناطق لوکس نشین، قیمت یک آپارتمان دو خوابه به 1 میلیون دلار نیز می رسد.

متراژ آپارتمان

به همین ترتیب متراژ آپارتمان نیز به عنوان یک فاکتور کاملا تاثیرگذار در نظر گرفته می شود. ممکن است شما یک آپارتمان دو خوابه 60 متری را انتخاب کرده یا به سراغ خرید یک آپارتمان دو خوابه 120 متری و بالاتر بروید. به این ترتیب انتظار می رود که مطابق با متراژ آپارتمان، نرخ آن نیز متفاوت باشد.

سال ساخت و سبک ساخت

سال ساخت، نوساز بودن یا کهنه ساز بودن و همین طور سبک ساخت آپارتمان نیز در قیمت گذاری آن موثر خواهد بود. بدیهی است که آپارتمان های نوساز، قیمت به مراتب بالاتری دارند. از این روی اگر می خواهید یک واحد آپارتمانی ارزان تر را انتخاب و خریداری کنید؛ لازم است که به سراغ واحدهایی بروید که به لحاظ سال ساخت کمی کهنه تر بوده و نوساز محسوب نمی شود. حتی آپارتمان های دو تا 5 سال ساخت نیز از این حیث می توانند قیمت بالاتری داشته باشند.

به همین شکل، برخی از آپارتمان ها دارای امضای ساخت متفاوتی بوده و در ساخت و ساز آن ها از متریال ساخت به مراتب باکیفیت تری استفاده شده است. این در صورتی است که سکونت در چنین واحدهای اقامتی جذابیت بیشتری داشته و اگر هم قیمت بالاتری برای آن ها پرداخت کنید؛ قطعا مقرون به صرفه خواهد بود. اما در نظر داشته باشید که این را می توانید به عنوان یک فاکتور تاثیرگذار برای زمانی که قصد خرید آپارتمان ارزان قیمت در استانبول را دارید، در نظر گرفته و با لحاظ کردن آن، نرخ کمتری پرداخت کنید. به این شکل که اگر بودجه کمتری برای خرید آپارتمان دارید، می توانید به دنبال واحدهایی باشید که سبک ساخت آن ها ساده تر بوده و کمتر گرایش به لوکس سازی داشته باشد. به این صورت می توانید واحد آپارتمانی را با قیمت کمتری در شهر استانبول خریداری کنید.

طبقه و تعداد طبقات

این که آپارتمان مورد نظر شما در کدام طبقه ساختمان واقع شده باشد، تا حدودی بر قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود. به این شکل حتی تعداد طبقات نیز در قیمت هر یک از آن ها موثر است. به طور معمول انتظار داریم که آپارتمان های شلوغ قیمت کمتری داشته باشند؛ اما این موضوع همیشه صادق نیست و در خصوص برج ها، با قیمت بالاتری روبرو هستیم.

تاسیسات ساختمان

به طور معمول ساختمان هایی که دارای تاسیسات به روزتر و مدرن تری هستند، قیمت بالاتری نیز دارند. به این شکل اگر ساختمانی فاقد آسانسور باشد، شما می توانید واحد دو خوابه مورد نظر خود در آن را با قیمت کمتری خریداری کنید. از آسانسور گرفته تا دیگر تاسیسات، هر یک به شکلی در قیمت آپارتمان دو خوابه در استانبول، تاثیر خواهند گذاشت.

کلام آخر

در بالا به معرفی برخی از المان هایی که بر قیمت آپارتمان دو خوابه در استانبول تاثیر گذاشته و با لحاظ کردن آن ها، می توانید آپارتمانی را ارزان تر یا گران تر خریداری کنید، پرداختیم. شما چه عوامل دیگری را می شناسید که در این زمینه تاثیرگذار بوده و در بالا به آن ها اشاره ای نشده باشد؟ این موارد را با ما و دیگر کاربران وب سایت به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

گات ترکیمشاهده نوشته ها

گات ترکی مشاوران سرمایه گذاری جهانی با بیش از ده سال تجربه در زمینه املاک ، ثبت شرکت ، مهاجرت ، مبادله ارز و تجارت الکترونیکی در ترکیه را در رزومه ی خود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.