سود 24 درصدی بانک مسکن ترکیه

سود 24 درصدی بانک مسکن ترکیه

از مهم‌ترین اقدامات بعد از مهاجرت ترکیه انجام می‌شود افتتاح حساب است. بسیاری از مهاجران به دلیل حفاظت از سرمایه خود، دریافت سود از سرمایه خود و یا بهره‌مندی از خدمات دولتی کشور ترکیه اقدام به این امر و سرمایه گذاری و سپرده گذاری در بانک‌های این کشور می‌شوند. در این مقاله به بررسی سود 24 درصدی بانک مسکن ترکیه خواهیم پرداخت.

مزایای افتتاح حساب در ترکیه

همانطور که در قسمت قبلا اشاره کردیم، افتتاح حساب از ضروری‌ترین اقدامات بعد از مهاجرت به کشور مقصد است. از مزایای این کار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دریافت سود بانکی
  • دریافت تسهیلات مختلف
  • امکان انجام تراکنش‌های بانکی
  • برخورداری از شرایط ویژه مانند افتتاح حساب‌های ارزی

البته باید توجه کنید اگر دارای اقامت ترکیه نیستید در مسیر افتتاح حساب بانکی و امکانات دیگر حسا بانکی خود با محدودیت‌هایی رو به رو خواهید شد که در اینصورت تنها با استفاده از سه بانک زراعت ترکیه، ایش بانک ترکیه و واکیف بانک می‌توانید اقدام به افتتاح حساب و دریافت سود بانکی کنید.

افزایش نرخ سود بانکی در ترکیه

دریافت سود از بانک مسکن ترکیه

در ادامه‌ی مقاله‌ی سود 24 درصدی بانک مسکن ترکیه به نکات مهمی اشاره خواهیم کرد.

یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ سرمایه، سپرده و سرمایه گذاری در بانک‌ است. با این روش علاوه بر حفظ سرمایه‌ی خود می‌توانید سود بانکی نیز دریافت کنید.

سود بانک با توجه به شرایط مختلفی تعیین می‌شود که یکی از آ‌ن‌ها مبلغ سپرده است. در سال 2018 به دلیل شرایط اقتصادی سود 24 درصدی بانک مسکن ترکیه به عنوان سود بانک تعیین شد. که این نرخ سود در سال‌های آتی در ابتدا روند کاهشی و سپس روند افزایشی پیدا کرد.

از دلایل افزایش نرخ سود تا سود 24 درصدی بانک مسکن ترکیه می‌توان به افزایش ارزش لیر در برابر دلار اشاره کرد که در آن سال این رقم افزایش و به نرخ 6.1 در برابر دلار رسید.

تازه‌ترین سود بانکی مسکن ترکیه در سال 2022 به شرح زیر است:

نام بانک نرخ سود ماهیانه
بانک زراعت ترکیه 17%
ایش بانک ترکیه 19%
واکیف بانک 18%
هالک بانک 17%
اکانومیک تورک بانک 15%

مدارک لازم جهت افتتاح حساب در ترکیه

ارائه مدارک مختلفی جهت افتتاح حساب در ترکیه لازم و ضروری است. از جمله این مدارک می‌توان به آدرس محل سکونت (به همراه قبض آب و گار محل سکونت)، اصل و کپی پاسپورت را ارائه دهید. همچنین داشتن سیمکارتی به اسم خود برای انجام امور بانکی ضروری است. همچنین دارا بودن 10 هزار لیر نیز در بعضی از بانک‌ها برای افتتاح حساب لازم است.

محاسبه سود بانکی در ترکیه

انواع سپرده گذاری در ترکیه

در ادامه‌ی مقاله سود 24 درصدی بانک مسکن ترکیه، به بررسی انواع سپرده‌گذاری خواهیم پرداخت. انواع سپرده‌گذاری عبارتند از:

  • سپرده‌گذاری بلند مدت
  • سپرده‌گذاری کوتاه مدت

هر کدام از این سپرده‌گذاری‌ها نرخ سود متغیری دارند. در سپرده‌گذاری بلند مدت سرمایه‌گذاری بلند مدت بوده و مالیات صفر درصد است. در سپرده کوتاه مدت نیز سرمایه‌گذای کوتاه بوده و مالیت در نظر گرفته می‌شود. لازم به ذکر است نرخ سود در سپرده‌گذاری کوتاه مدت در ترکیه، کمی کمتر از سود سپرده بلند مدت است.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی افتتاح حساب بانکی در ترکیه، مزایای آن، مدارک لازم و همچنین انواع سپرده‌گذاری با سود 24 درصدی بانک مسکن ترکیه آشنا شدیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

گات ترکیمشاهده نوشته ها

گات ترکی مشاوران سرمایه گذاری جهانی با بیش از ده سال تجربه در زمینه املاک ، ثبت شرکت ، مهاجرت ، مبادله ارز و تجارت الکترونیکی در ترکیه را در رزومه ی خود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.