وکیل پناهندگی در ترکیه

وکیل پناهندگی در ترکیه

هدف نهایی پناهجویان در ترکیه دستیابی به کشورهای توسعه یافته اروپا، آمریکای شمالی، کانادا و استرالیا است. پناهجویان در ترکیه از طریق سواحل یونان و پس از عبور از ترکیه به اروپا می رسند. مردم کشورمان نیز از این قاعده مستثنی نیستند و در سال 94 حدود 16000 پناهنده ایرانی در ترکیه بودند. از سال 2017، پس از عراق و سوریه، بیشترین تعداد پناهجویان در ترکیه متعلق به ایرانیان با تعداد حدود 15000 نفر است. روند پناهندگی در ترکیه به شرح زیر است: پناهندگان ایرانی پس از مهاجرت ترکیه به سازمان همبستگی پناهندگان و پناهندگان تحت نام دفتر سام واقع در آنکارا گزارش می دهند و اطلاعات تماس کامل برای همه پناهندگان ثبت می شود. اثر انگشت افراد بالای 18 سال توسط سازمان مورد نیاز است و پناهندگان در مکان های تعیین شده اسکان داده می شوند. اردوگاه پناهندگان در ترکیه وضعیت خوبی ندارد. زمان بندی مصاحبه برای پناهندگان 10 ماه تا 2 سال طول می کشد. البته بسیاری از ایرانیانی که از سوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل به پناهندگی اعطا شده اند، سال هاست منتظر ترک ترکیه و مهاجرت به کشور مورد درخواست کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل هستند.

موارد پناهندگی در ترکیه

پناهندگی سیاسی

افرادی که دارای افکار سیاسی خاصی هستند  و در این زمینه علیه دولت متبوع خود فعالیت  می کنند و بیم جان خود را داشته باشند به کشورهای دیگر درخواست پناهندگی می دهند.

پناهندگی مذهبی

افرادی با اعتقادات مذهبی خاص که مورد قبول حکومت و عرف (غیر قانونی) جامعه و مردم نیست، می توانند به کشورهای دیگر پناه ببرند. بهائیان کشورمان از جمله پناهجویان به کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکای شمالی هستند.

پناهندگی اجتماعی

 در این نوع پناهندگی افراد باید ثابت کنند که برای داشتن شغل و زندگی بهتر به کشور فعلی پناه برده اند. همچنین در این صورت فرد باید دلایل محکمی ارائه دهد که در کشور خود به سختی زندگی کرده است. .

 پناهندگی بر اساس نژاد

افرادی که در یک کشور به دلیل نژاد و ظاهر مورد آزار و اذیت و تبعیض قرار می گیرند، می توانند به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. مانند رژیم آپارتاید که بر آفریقای جنوبی حکومت کرد و باعث فرار مردم آفریقای جنوبی به کشورهای دیگر شد.

پناهندگی به دلیل جنگ

 افرادی که کشورشان درگیر جنگ های خارجی است می توانند به کشورهای دیگر پناه ببرند. در جریان جنگ های اخیر در سوریه، شهروندان سوری اجازه ورود به کشورهای اروپایی را داشتند.

چرا به وکیل نیاز داریم ؟

امروزه می بینیم که در کشورهای مختلف هر خانواده یک وکیل دارد که در موارد مختلف آنها را راهنمایی و همراهی کند. اما متاسفانه در بین ما ایرانی ها به دلیل دخالت افراد غیر متخصص و توصیه های غلط و گمراه کننده، میزان مراجعه افراد به وکلا برای امور مختلف از جمله مهاجرت کمتر از حد مطلوب است. حال زمانی که در ترکیه هستید یا قصد سفر به این کشور را دارید بدانید که در صورت عدم اطلاع از قوانین ترکیه ممکن است صدمات جبران ناپذیری به شما وارد شود. با توجه به تغییرات جدید در قوانین مهاجرتی و مسائل مربوط به افراد تازه وارد، قطعا به یک وکیل در ترکیه نیاز خواهید داشت، فردی توانمند و با تجربه که بتواند بهترین مشاوره را در زمینه مسائل مختلف ارائه دهد.

هزینه وکیل در ترکیه

قوانین ترکیه در زمینه وکالت

باید بدانید که شرایط داشتن وکیل و اقامت ترکیه مشابه شرایط ایران است که در موارد خاص با اندکی تفاوت که به مهمترین آنها اشاره می کنیم. شرایط اخذ پروانه وکالت در ترکیه همانند قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد با این تفاوت که دوره کارآموزی در این کشور دو ساله می باشد و تعداد وکلا در رشته های مختلف در ترکیه و وکلا در ترکیه محدودیتی ندارد. برای مجوز خود اقدام کرده و پس از تکمیل پرونده داوطلبی، در صورت پذیرش درخواست، دوره کارآموزی آغاز می شود.

وکالت تسخیری در ترکیه

نمایندگی در ترکیه بردگی در ترکیه رایگان و بدون پیش شرط است، اما از آنجایی که تعداد پرونده های کیفری زیاد نیست و تعداد وکلا در استانبول و آنکارا با تعداد دادگاه ها و پرونده های موجود برابر است، هر وکیل ترک در یک سال، در نهایت یک پرونده توقیف ذکر شده است که البته مشکلی برای وکلا در ترکیه ایجاد نمی کند.

حق الوکاله وکیل در ترکیه

طبق ماده 168 قانون، وکیل می تواند با رضایت موکل هر قرارداد استانداردی را با موکل خود منعقد کند، اما در غیر این صورت طرفین موظفند از تعرفه های مصوب کانون وکلای ترکیه استفاده کنند. همچنین در ماده 171 قانون، در صورتی که موکل حق الوکاله را به وکیل خود نپردازد، وکیل می تواند از موکل خود استعفا دهد و موکل تا آن زمان حق بازپس گیری مبلغی را که پرداخت کرده را ندارد. پس حتما در نظر داشته باشید که اگر در ترکیه وکیل گرفتید، در پرداخت هزینه وکالت او جدی باشید

امتیازتان را با ما به اشتراک بگذارید

گات ترکیمشاهده نوشته ها

گات ترکی مشاوران سرمایه گذاری جهانی با بیش از ده سال تجربه در زمینه املاک ، ثبت شرکت ، مهاجرت ، مبادله ارز و تجارت الکترونیکی در ترکیه را در رزومه ی خود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.