حداقل اجاره خانه در ترکیه

حداقل اجاره خانه در ترکیه

یکی از ساده ترین و در عین حال پرمخاطره ترین راه ها برای اخذ اقامت ترکیه اجاره خانه است. اتباع خارجی می توانند با اجاره خانه برای اقامت کوتاه مدت در ترکیه اقدام کنند. این به شما یک سال اقامت می دهد. البته توجه داشته باشید که طبق قوانین جدید این اقامتگاه قابل تمدید نیست و پس از اتمام مدت اعتبار آن (یک سال) باید برای نوع دیگری از اقامت (محل اقامت تحصیلی، اقامت کاری، اقامت از طریق خرید ملک) اقدام کنید. یا ثبت شرکت). نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که برای دریافت اقامت از طریق خانه استیجاری باید اجاره نامه محضری داشته باشید. بنابراین، قبل از اجاره ملک، آن را با صاحبخانه در میان بگذارید و مطمئن شوید که خانه مورد نظر واجد شرایط اجاره نامه محضری است. به خاطر داشته باشید که اجاره اجازه اقامت به متقاضی اجازه کار یا تحصیل نمی دهد. بنابراین، اگر قصد تحصیل یا کار دارید، باید برای اقامت و اجازه کار برای تحصیل (چالیزما ایذین) اقدام کنید.

اقامت کوتاه مدت یکی از انواع اجازه اقامت در ترکیه است. یکی از راه های استراحت کوتاه مدت در ترکیه اجاره خانه است. شما می توانید با پرداخت مبلغ ناچیزی (حداقل 800 لیر) به عنوان اجاره، برای اجازه اقامت ترکیه اقدام کنید. البته باید در نظر داشته باشید که طبق قوانین جدید این اقامت قابل تمدید نیست و پس از پایان مدت اقامت (یک ساله) باید برای نوع دیگری از اقامت (اقامت کاری، اقامت تحصیلی و …) اقدام کنید. .).

برای اجاره ملک در ترکیه چه مواردی را باید بررسی کرد؟

فروشگاه های اطراف و فروشگاه های محلی را بررسی کنید. آنها باید در دسترس شما باشند تا به راحتی خرید روزانه را انجام دهید.

برای زمان قطع آب، وجود مخزن آب در آپارتمان را بررسی کنید.

قبل از اجاره ملک، فشار آب خانه را بررسی کنید.

قبض های قبلی را بررسی کرده و از پرداخت شدن آن ها توسط مستأجر قبلی اطمینان پیدا کنید.

حتماً قرارداد کتبی با مالک منعقد کنید.

اگر در زمان قرارداد شما، موجر بخواهد خانه را بفروشد، شما به عنوان مستأجر 6 ماه فرصت دارید، اما این امر منوط به داشتن قرارداد محضری است. در غیر این صورت باید ظرف مدت 2 ماه خانه را تخلیه کنید.

خانه را می‌توانید از یک آژانس املاک و مستغلات اجاره کرده یا مستقیماً از موجر، اجاره کنید. این موضوع بیشتر به شرایط یافتن خانه تسط شما بستگی دارد.

افراد محلی و خارجی از حقوق مساوی در ترکیه برخوردار هستند، بنابراین در مورد خرید و اجارهه ملک در ترکیه نیز با شما مانند شهروند ترکیه رفتار خواهد شد.

بسیاری از موجران ترجیح می‌دهند مستأجرانشان از اهالی منطقه یا از اعضای فامیل باشند، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای تسریع فرآیند اجاره خانه ارزان در ترکیه، با آژانس املاک همکاری کنید.

برای تعیین حداقل اجاره خانه در ترکیه معیارها و مؤلفه های بسیاری در نظر گرفته می‌شود.

امکانات خانه اجاره‌ای در ترکیه

امکانات خانه های اجاره ای و زندگی در ترکیه متفاوت است. به طور کلی می توان گفت که بسته به عوامل موثر بر قیمت اجاره در ترکیه، بسته به تجهیزات ملک و موقعیت مکانی آن، قیمت اجاره متفاوت خواهد بود.

سیستم های گرمایش و سرمایش بسته به تجهیزات ساختمان متفاوت است، برخی از واحدهای مسکونی مجهز به سیستم گرمایش و سرمایش GHP هستند، در حالی که برخی دیگر از سیستم های دیگر مانند چیلر تراکمی یا فن استفاده می کنند. –کنوکتورها

بسیاری از خانه ها در ترکیه مبله اجاره داده می شوند و قیمت اجاره بسته به آنچه در خانه است متفاوت است.

سرویس بهداشتی واحدهای مسکونی ممکن است ایرانی یا فرنگی باشد.

بسیاری از برج ها و مجتمع های مسکونی در ترکیه امکانات رفاهی مختلفی مانند استخر، باشگاه، زمین بازی کودکان و … را در اختیار ساکنان قرار می دهند و بسته به امکانات ارائه شده، اجاره بها بالاتر خواهد بود.

قیمت اجاره خانه در استانبول به پول ایران

آیا با اجاره ملک در ترکیه می‌توان اقامت دائم ترکیه را دریافت کرد؟

برای اجاره ملک در ترکیه ابتدا باید از طریق سایر روش های مهاجرتی اقامت این کشور را دریافت کنید. بنابراین، اجاره ملک در ترکیه واجد شرایط اقامت دائم ترکیه نیست. شما می توانید تا زمانی که ملکی را اجاره کرده اید در ترکیه بمانید. تمدید اجاره ملک به معنای تمدید اقامت ترکیه نیست، بنابراین امکان تمدید اقامت ترکیه از این طریق وجود ندارد. بنابراین باید اقامت خود را به روش دیگری تمدید کنید. انواع روش های تمدید اقامت و اخذ اقامت دائم شامل ویزای کار، خرید ملک و ویزای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در ترکیه می باشد.

قوانین مربوط به اجاره خانه درترکیه

برای اجاره خانه در ترکیه نیازی به پیش پرداخت ندارید. در زمان انعقاد قرارداد مبلغی معادل دو ماه اجاره را به حساب مالک واریز می کنید و به عنوان ودیعه نزد او می ماند تا در صورت بروز خسارت، مالک خسارت را جبران کند. مثلاً اگر اجاره بها 3000 لیر است، هنگام عقد قرارداد باید 6000 لیر به آنها وام دهید. برای اجاره خانه در ترکیه باید پاسپورت معتبر یا اجازه اقامت در ترکیه داشته باشید. می توانید خانه را برای چند ماه یا یک سال اجاره کنید. باید در نظر داشته باشید که اگر خانه ای را برای مدت کوتاهی اجاره کنید، اجاره بها بیشتر می شود. در ترکیه قبوض آب، برق و گاز به نام مستاجر صادر می شود. بنابراین پس از اجاره ملک باید با در دست داشتن مدارک مربوط به محل سکونت خود به دفتر ذیصلاح مراجعه و اقدامات لازم را انجام دهید. اگر در مدت اجاره خسارتی به خانه وارد شود مستاجر موظف به جبران خسارت است و باید خانه را همانطور که از موجر دریافت کرده است به آنها بازگرداند.

انواع ملک برای اجاره خانه در ترکیه کدامند؟

اجاره مغازه در ترکیه

اجاره سوئیت در ترکیه

اجاره ویلا در ترکیه

اجاره آرایشگاه در ترکیه

اجاره برج در ترکیه

اجاره پانسیون در ترکیه

اجاره صندوق پستی در ترکیه

اجاره سوله در ترکیه

اجاره پنت هاوس در ترکیه

اجاره واحد تجاری در ترکیه یا اجاره ملک تجاری در ترکیه

اجاره دفتر در ترکیه

اجاره دکه در ترکیه

اجاره کارواش در ترکیه

اجاره رستوران در ترکیه

اجاره کافی شاپ در ترکیه

اجاره زمین کشاورزی در ترکیه

امتیازتان را با ما به اشتراک بگذارید

گات ترکیمشاهده نوشته ها

گات ترکی مشاوران سرمایه گذاری جهانی با بیش از ده سال تجربه در زمینه املاک ، ثبت شرکت ، مهاجرت ، مبادله ارز و تجارت الکترونیکی در ترکیه را در رزومه ی خود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.