قوانین فروش ملک در ترکیه

قوانین فروش ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه در سال های اخیر رونق گرفته است زیرا دولت ترکیه تسهیلات ویژه جدیدی برای خرید ملک در ترکیه فراهم کرده است. و باید بدانید که خرید ملک در ترکیه قوانین خاص خود را دارد که قبل از انجام آن باید بدانید و همچنین پیشنهاد می کنیم با یک وکیل با تجربه در این زمینه مشورت کنید. در این مقاله این شرایط و ضوابط عزیز را برای شما شرح خواهیم داد.

خرید ملک در ترکیه و اقتصاد ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای در حال رشد در خاورمیانه است که با وجود تاریخ غنی، فرهنگ و طبیعت منحصر به فرد خود به مقصد بسیاری از سرمایه گذاران خارجی تبدیل شده است. البته باید بدانید که این امر محدودیت های خاصی مانند عدم خرید ملک در مناطق روستایی و مناطق روستایی دارد، اما این موضوعی نیست که سرمایه گذاران را سردرگم کند زیرا اکثر این افراد در مناطق لوکس هستند. آپارتمان ها و ویلاهای مدرن سرمایه گذاری می کنند، مطمئناً می دانید که با خرید ملک در ترکیه یا اجاره ملک در ترکیه می توانید برای اقامت ترکیه اقدام کنید، البته قوانین این امر تغییر کرده است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه

خرید ملک در ترکیه در سال 2021 برای اتباع خارجی سال پنجم خود را سپری می کند، افراد با خرید خانه و یا مستغلات به ارزش مجموعا ۲۵۰ هزار دلار می توانند برای خود و خانواده خود اقامت ترکیه را بگیرند، بدین صورت که شما با خرید ملک در ترکیه هم سرمایه گذاری سودآوری در بستری امن کرده اید و هم برای خانواده خود آینده جدیدی را خریده اید.

البته این تنها راه ممکن نیست، شما همچنین می توانید با خرید ملک در ترکیه به ارزش ۶۵۰ هزار لیر و یا بیشتر سه سال اقامت ترکیه برای خود و خانواده خود دریافت کنید که با تمدید پنج ساله این اقامت به راحتی می توانید تابعیت دائم ترکیه را اخذ کنید، نکته ای که باید در نظر داشته باشید که در این پنج سال فقط یک سال اجازه زندگی در خارج از ترکیه را دارید در غیر اینصورت این قانون شامل حال شما نمی شود.

افراد خارجی که در ترکیه ملک خریداری می کنند می توانند مجوز اقامت ترکیه را دریافت کنند به شرط آن که در دوره های معینی تمدید شود ، آنها همچنین حق دریافت اجازه اقامت برای خانواده های خود را دارند. با استفاده از این اجازه اقامت ، کودکان خارجی می توانند در ترکیه تحصیل کنند. پیدا کردن شغل برای اتباع خارجی که دارای اجازه اقامت در ترکیه هستند به مراتب راحت تر می باشد ،گرفتن مجوز کار از طریق شرکت های قانونی در ترکیه نیز برای این افراد آسان می باشد.

نظرات در مورد خرید ملک در ترکیه

سابقه خرید ملک در ترکیه چگونه است؟

از آنجایی که سرمایه گذاری در ترکیه سودآور است و دولت از امتیازات ویژه ای برای خرید ملک در ترکیه مانند اعطای شهروندی ترکیه برخوردار است، شهروندان کشورهای همسایه علاقه مضاعفی به خرید ملک در ترکیه دارند. در میان این کشورها، عراق، ایران و کویت در صدر فهرست قرار دارند. جالب است بدانید که در گذشته مانند روسیه، آلمان و لهستان بیشترین سرمایه گذاری را در ترکیه انجام می دادند، اما به دلیل کاهش قیمت ها کشورهای خاورمیانه از جمله ریال کشورهای خاورمیانه بودند که رشد قابل توجهی در ملک داشتند. خرید در ترکیه

حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

باید بدانید که هیچ محدودیت قانونی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود ندارد، اما حداقل باید بدانید که برای خرید ملک در ترکیه چقدر سرمایه لازم است، قیمت خانه در ترکیه به بسیاری از جنبه ها بستگی دارد، از جمله این جنبه مساحت، مساحت ، پروژه و قدمت ساختمان را می توان نام برد، اما تقریباً هر متر خانه در ترکیه بین 3000 لیر تا 5000 لیر است و شما می توانید یک خانه معمولی و کوچک (50 متری) را با قیمت 150000 لیر و بیشتر خریداری کنید.

آمار و ارقام در چند سال اخیر

خرید ملک در ترکیه به ویژه خرید خانه در ترکیه در اکتبر 2018 نسبت به اکتبر 2017 به میزان 134.4 درصد افزایش یافته است که می توان گفت خرید ملک در اکتبر 2018 در ترکیه به 6276 واحد رسیده است. البته این افزایش خرید مسکن در ترکیه به اتباع خارجی محدود نشد، بلکه افزایش خرید ملک توسط شهروندان ترکیه نیز با افزایش 19.2 درصدی همراه بود. به طور کلی اگر بخواهیم آمار جامعی از خرید مسکن در ترکیه بدهیم باید بگوییم که طی ماه اکتبر تعداد خرید ملک در کل ترکیه به 146536 واحد مسکونی رسیده است. البته فروش ملک در ترکیه در برخی شهرها بسیار بیشتر از شهرهای دیگر است. به عنوان مثال بیشترین درصد فروش به ترتیب در شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر، آنتالیا، بورسا و یالووا ثبت شده است. در نظر داشته باشید که بیش از نیمی از خانه ها و املاک مبادله شده، خانه های نوساز بوده است.

آیا خرید ملک در ترکیه سود آوری دارد؟

برای پاسخ به این سوال به آمار رسمی خرید ملک در ترکیه اشاره می کنیم. بر اساس گزارش سرمایه گذاری جهانی (UNCTA) در سال 2019، ترکیه دومین دریافت کننده بزرگ سرمایه گذاری مستقیم خارجی یا سرمایه گذاری خارجی در آسیا بود که به رسمیت شناخته شد. میزان ورود سرمایه مستقیم توسط سرمایه گذاران خارجی در سال 2018 به 12.94 میلیارد دلار رسیده است، در حالی که دقیقاً یک سال قبل از آن در سال 2017، میزان سرمایه ورودی توسط سرمایه گذاران خارجی 11.48 میلیارد دلار بوده است. برخی از کشورهای اتحادیه اروپا به طور سنتی بزرگترین سرمایه گذاران در ترکیه هستند. جالب است بدانید که ایالات متحده آمریکا پس از هلند دومین سرمایه گذار بزرگ در ترکیه است. هلند 15.8 درصد از کل سرمایه گذاری خارجی را به خود اختصاص داده است که راه را برای سرمایه گذاری در ترکیه هموار می کند. بر اساس داده های اولیه وزارت صنعت و فناوری ترکیه، ایالات متحده با 7.6 درصد و انگلیس با 6.9 درصد اولین سرمایه گذار در ترکیه هستند.

امتیازتان را با ما به اشتراک بگذارید

گات ترکیمشاهده نوشته ها

گات ترکی مشاوران سرمایه گذاری جهانی با بیش از ده سال تجربه در زمینه املاک ، ثبت شرکت ، مهاجرت ، مبادله ارز و تجارت الکترونیکی در ترکیه را در رزومه ی خود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.