هزینه عایدات در ترکیه

هزینه عایدات در ترکیه

در مقاله امروز به شما در مورد درآمد، صورتحساب ساختمان در ترکیه خواهیم گفت. مسئله درآمد شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد، اما باید بدانید که قوانین بسیار سخت گیرانه هستند و البته همه ترک ها به خوبی به آن پایبند هستند. همانطور که گفتیم درآمد ساخت و ساز در ترکیه با ایران بسیار متفاوت است.

هزینه عایدات در ترکیه

میزان درآمد یا شارژ ماهانه در ترکیه در صورت وجود امکانات عمومی مانند استخر، باشگاه ورزشی، سیستم امنیتی و ایمنی و … افزایش می یابد. این مبلغ نیز بسته به امکانات و خدمات ارائه شده توسط استراحتگاه یا ساختمان ها متفاوت است. به عنوان مثال، هزینه ماهیانه درآمد در منطقه باهچه شهیر استانبول (Bahçeşehir) معمولاً بین 350 تا 450 لیر در مجتمع های مسکونی متغیر است. درآمد یا بار ماهانه در ترکیه در ترکیه شامل هزینه قبوض در ترکیه، هزینه ماهانه استفاده از اینترنت، آب گرم و گاز نخواهد بود و این موارد به صورت قبض جداگانه از طریق دفاتر درب منزل شما همانند سیستم ایران ارسال می شود. هزینه آب سرد و گرم به عنوان هزینه اضافی به گردش مالی اضافه می شود. همچنین لازم به ذکر است که هزینه ماهیانه چه در منزل باشید چه نباشید و چه از امکانات استفاده کنید و چه نباشید باید هر ماه پرداخت شود.

محاسبه هزینه عایدات در ترکیه

همانطور که گفتیم درآمد در ترکیه شاید ساده به نظر برسد اما پیچیدگی های خاص خود را دارد. یکی از این پیچیدگی ها نحوه محاسبه درآمد خواهد بود. قیمت آپارتمان در ترکیه معمولاً توسط جلسات انجمن صاحبان خانه تعیین می شود. اول، بیایید بگوییم که هزینه درآمد بسته به محله و کیفیت ملکی که قصد خرید آن را دارید، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، اگر قصد خرید خانه در استانبول را دارید، باید از قبل بودجه ای برای درآمد خود داشته باشید. خدمات شارژ و هزینه های تعمیر و نگهداری آپارتمان در ترکیه بالاست. اگر در ترکیه زندگی نمی‌کنید یا بیشتر سال از ملک خود دور هستید، بهتر است به دنبال املاکی باشید که:

امکانات رفاهی کمتری در آن‌ها وجود داشته باشد.

اگر نصف بیشتر سال را در ترکیه نیستید و فقط برای تعطیلات در ملک خود حضور دارید، بهتر است به سراغ محله‌ی معمولی‌تر و یا مجتمع‌های کوچکتر و ارزان‌تر باشید. هرچه امکانات رفاهی مجتمع شما کمتر باشد، هزینه عایدات ماهیانه در آن نیز، معمولا کمتر است

شخصی‌ساز باشد، یا در معابر و خیابان‌های اصلی قرار داشته باشد

اگرچه ایمنی و کیفیت زندگی در مجتمع های مسکونی یا املاک بالاتر است، اما خرید یا اجاره خانه در ترکیه در شریان های اصلی، کوچه ها یا محله ها هزینه درآمد شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. این آپارتمان ها و خانه ها عموماً استخر و فضای سبز ندارند و هیچ حفاظی نیز وجود ندارد. فقط باید هزینه نظافت را به عنوان درآمد ماهانه پرداخت کنید.

محاسبه هزینه عایدات در ترکیه

همانطور که گفتیم درآمد  و زندگی در ترکیه شاید ساده به نظر برسد اما پیچیدگی های خاص خود را دارد. یکی از این پیچیدگی ها نحوه محاسبه درآمد خواهد بود. قیمت آپارتمان در ترکیه معمولاً توسط جلسات انجمن صاحبان خانه تعیین می شود. اول، بیایید بگوییم که هزینه درآمد بسته به محله و کیفیت ملکی که قصد خرید آن را دارید، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، اگر قصد خرید خانه در استانبول را دارید، باید از قبل بودجه ای برای درآمد خود داشته باشید. خدمات شارژ و هزینه های تعمیر و نگهداری آپارتمان در ترکیه بالاست. اگر در ترکیه زندگی نمی‌کنید یا بیشتر سال از ملک خود دور هستید، بهتر است به دنبال املاکی باشید که:

امکانات رفاهی کمتری در آن‌ها وجود داشته باشد.

اگر نصف بیشتر سال را در ترکیه نیستید و فقط برای تعطیلات در ملک خود حضور دارید، بهتر است جهت اقامت ترکیه به سراغ محله‌ی معمولی‌تر و یا مجتمع‌های کوچکتر و ارزان‌تر باشید. هرچه امکانات رفاهی مجتمع شما کمتر باشد، هزینه عایدات ماهیانه در آن نیز، معمولا کمتر است

شخصی‌ساز باشد، یا در معابر و خیابان‌های اصلی قرار داشته باشد

اگرچه ایمنی و کیفیت زندگی در مجتمع های مسکونی یا املاک بالاتر است، اما خرید یا اجاره خانه در ترکیه در شریان های اصلی، کوچه ها یا محله ها هزینه درآمد شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. این آپارتمان ها و خانه ها عموماً استخر و فضای سبز ندارند و هیچ حفاظی نیز وجود ندارد. فقط باید هزینه نظافت را به عنوان درآمد ماهانه پرداخت کنید.

عایدات ساختمان در ترکیه

دپوزیت در ترکیه به چه معناست؟

همانطور که اشاره کردیم، اگر می خواهید روزی شهروند ترکیه شوید، باید از قبل تمام جنبه های زندگی در این کشور را بشناسید. حال باید بدانید که علاوه بر هزینه درآمد در ترکیه، هنگام خرید ملک در این کشور، هزینه های جانبی دیگری به نام «پیش پرداخت» وجود دارد:

به هنگام اجاره خانه در ترکیه، چیزی به اسم پول پیش وجود ندارد.

به جای پول پیش، باید مبلغی را به عنوان ضمانت تخلیه، یا دپوزیت در ترکیه، بپردازید.

مبلغ دپوزیت برای خانه‌های معمولی معادل اجاره‌ی یک ماه است.

این مبلغ برای خانه‌های مبله، به معادل دو ماه اجاره، افزایش پیدا می‌کند.

این مبلغ پس از پایان قرارداد شما، به شما بازگردانده خواهد شد.

نکات مهم هنگام پرداخت عایدات در ترکیه

به ازای پرداخت عایدات به صورت ماهیانه و یا به خصوص سالانه، حتما از مدیر فعلی، رسید دریافت کنید.

رقم شارژ ماهیانه  آپارتمان در ترکیه را مستقیما به مدیر و یا سرایدر شناخته‌شده بپردازید و بخواهید نام شما را ثبت کنند.

برای اطمینان بیشتر، گاها خودتان «دفتر هزینه‌ها» را بررسی کنید و مطمئن شوید که همه چیز با جزییات ثبت شده.

پرداخت عایدات برای مالکان خارجی، معمولا به صورت سالانه است. زمان و تاریخ آن را به خاطر داشته باشید.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد، تمایل ایرانیان به سرمایه گذاری با خرید ملک در ترکیه در حال افزایش است. بسیاری از هموطنان برای خرید خانه برای اقامت دائم یا موقت به ترکیه سفر می کنند. لازم است بدانید که علاوه بر هزینه خرید و زندگی، خرید ملک دارای هزینه های جانبی از جمله درآمد یا هزینه ساخت و ساز در ترکیه می باشد. در این مقاله سعی شده است اطلاعاتی در مورد بار یا درآمد حاصل از ملک در ترکیه در اختیار شما قرار دهیم. با توجه به همه موارد فوق، بررسی وضعیت قبل از هر اقدامی ضروری به نظر می رسد; شرایط و مدت اقامت خریدار در ترکیه در طول سال معیار مناسبی برای تعیین انتخاب ملک بر اساس بودجه و توان مالی آن می باشد.

امتیازتان را با ما به اشتراک بگذارید

گات ترکیمشاهده نوشته ها

گات ترکی مشاوران سرمایه گذاری جهانی با بیش از ده سال تجربه در زمینه املاک ، ثبت شرکت ، مهاجرت ، مبادله ارز و تجارت الکترونیکی در ترکیه را در رزومه ی خود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.