کد سوئیفت زراعت بانک ترکیه

کد سوئیفت زراعت بانک ترکیه

در این مقاله ما شما را در مورد اینکه سوئیفت چیست و به طور کلی چگونه کار می کند، آشنا می کنیم. ابتدا نگاهی می اندازیم به معنای سوئیفت و از کجا شروع شده است. SWIFT مخفف “جامعه مالی بین بانکی جهانی” است. این سیستم در سال 1973 در بلژیک بر اساس قانون بانکداری راه اندازی شد. قبل از بهره‌برداری از سیستم سوئیفت بانک‌ها و افراد برای انتقال پول بین بانک‌های کشورهای مختلف، باید از طریق روش‌های ارتباطی غیراستاندارد کاغذی یا تلکس انجام شود. در حال حاضر 9700 بانک در 209 کشور مختلف تحت سیستم سوئیفت فعالیت می کنند. به این ترتیب همه این بانک ها می توانند به راحتی پول را جابجا کنند و حتی ارز مبدا را به مقصد تبدیل کنند. متاسفانه به دلیل تحریم ها، سوئیفت بانک های ایرانی تعطیل شده اند. رشد چشمگیر سوئیفت به دلیل مزایای زیادی است که برای کاربران به ارمغان آورده است، مانند امنیت، سرعت، کاهش سربار و غیره. سوئیفت عموماً مانند شبا در بانک های ایرانی است اما در سطح بین المللی.

تاریخچه زراعت بانک ترکیه

می توان گفت که سیستم بانکی جدید در ترکیه در زمان امپراتوری عثمانی، در قرن نوزدهم ظهور کرد. سرمایه داران خارجی با توجه به سرمایه زیادی که برای تأسیس بانک لازم بود دست به کار شدند و در بانک های ترکیه سرمایه گذاری کردند. اما این سیستم مشکل داشت. کشاورزان در ترکیه در آن زمان، اگرچه اکثریت جمعیت را تشکیل می دادند، اما وضع مالی خوبی نداشتند. آن زمان بستن وام های سنگین که برخی از آنها حتی به سود 900 درصد هم می رسید، عادی بود! و همانطور که میتون حدس زده بود، وضعیت مالی کشاورزان را به هم ریخت. برای این باید راه حلی پیدا می شد. در اینجا بود که مردی نیکوکار به نام میدات پاشا که فرماندار عثمانی نیز بود در سال 1863 با کمک خود کشاورزان صندوقی به نام صندوق خیرات تأسیس کرد. خود این صندوق توسط دولت عثمانی حمایت می شد. این صندوق با توسعه جوامع تحت عنوان بانک کشاورزی ترکیه به تدریج رشد کرد. این بانک در واقع سرآغاز بانکداری مدرن در ترکیه است.

هزینه افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه

کد سوئیفت

کد سوئیفت دارای چندین کاراکتر است که به ترتیب زیر بررسی می شود. چهار کاراکتر اول کد سوئیفت با کد شناسه بانک مطابقت دارد. برای مثال کد شناسایی بانک کشاورزی TCZB است. دو رقم بعدی مربوط به کد کشور بانک مربوطه است. دو کاراکتر بعدی کد مکان بانک هستند. و در نهایت، اگر سوئیفت متعلق به یک شاخه خاص باشد، سه کاراکتر آخر کد شعبه است. زیرا به طور کلی هر بانکی کد سوئیفت خود را دارد. برای مثال کد سوئیفت بانک کشاورزی ترکیه معادل عبارت TCZBTR2A می باشد. پس از افتتاح حساب بانکی در ترکیه، علاوه بر شماره کارت یک ایبان، برای شما نیز صادر می شود. البته برای انتقال وجه به صورت سوئیفت به اکانت IBAN مورد نظر نیاز دارید. شماره ایبان در اصل همان عدد شبا است، اما همانطور که قبلاً اشاره کردیم بین المللی است. دو رقم اول کشور مربوط به صاحب حساب بانکی است. به عنوان مثال تمام حساب های بانکی در ترکیه با TR شروع می شود و 16 رقم بعدی مربوط به کد بانک، شماره حساب شخصی و نوع پذیرش حساب است. اصولاً شماره کارت 16 رقمی مربوط به انتقال وجه نیست و فقط برای خرید اینترنتی استفاده می شود. اما سیستم مالی سوئیفت، مانند همه سیستم های مالی، کارمزد دارد. البته باید توجه داشته باشید که کارمزدهای سوئیفت نسبت به سایر سیستم های مالی کمتر است. اما هزینه های سوئیفت چگونه محاسبه می شود؟

کارمزد سوئیفت

هزینه های سوئیفت به موارد مختلفی بستگی دارد و مانند انتقال از طریق پی پال، تنها درصدی از پول را دریافت می کنند. هزینه های سوئیفت به کشور مبدا، کشور مقصد، فاصله بین مبدا و مقصد، هزینه و زمان انتقال بستگی دارد.

البته هزینه های سوئیفت به سه روش پرداخت می شود: ما این روش ارسال کمیسیون باید کل مبلغ کمیسیون را پرداخت کند. SHA این روش کمیسیون دقیقاً بین فرستنده و گیرنده تقسیم می شود. در این صورت نیمی از کارمزد از حساب فرستنده کسر می شود و با رسیدن پول به مقصد، نیمی دیگر از کارمزد از گیرنده کسر می شود. خوب در این روش تمام هزینه پورسانت از گیرنده پرداخت دریافت می شود. در این صورت کلیه هزینه ها از مبلغ دریافتی ذینفع کسر می شود. اما کجا می توان از Swift استفاده کرد؟

دریافت کد سوئیفت

استفاده از سوئیفت

در جهت اقامت ترکیه یکی از مواردی که می توان برای سوئیفت استفاده کرد، پرداخت هزینه درخواست یا شهریه دانشگاه در خارج از کشور است. به عنوان مثال، اگر فردی در یکی از دانشگاه های ترکیه در ترکیه کار می کند، می توانید با پرداخت شماره ایبان دانشگاه برای پرداخت شهریه، هزینه های دانشگاه را پاک کنید. یکی دیگر از کارهایی که می توان با سوئیفت انجام داد، پرداخت هزینه خرید خانه است. در هر کشوری که بخواهید به طور رسمی خانه بخرید، باید مبلغ مورد نظر را از حساب شخصی خود واریز کنید. برای این منظور با داشتن حساب بین المللی باید خرید خانه را مستقیماً به صاحب خانه یا شرکت مربوطه پرداخت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

گات ترکیمشاهده نوشته ها

گات ترکی مشاوران سرمایه گذاری جهانی با بیش از ده سال تجربه در زمینه املاک ، ثبت شرکت ، مهاجرت ، مبادله ارز و تجارت الکترونیکی در ترکیه را در رزومه ی خود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.