راه اندازی کارگاه تولیدی در ترکیه

راه اندازی کارگاه تولیدی در ترکیه

راه های مختلفی برای اقامت در ترکیه وجود دارد و یکی از راه هایی که می تواند اقامت دائم شما و خانواده تان را در این کشور به ارمغان بیاورد، ساخت کارخانه در ترکیه یا راه اندازی کسب و کار در ترکیه است. برخی از کشورها از این واقعیت استقبال می کنند که یک خارجی می تواند تأثیر خوبی بر چرخه اقتصادی آنها داشته باشد و بنابراین شرایطی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می کند تا به روش های مختلف در کشور خود سرمایه گذاری کنند. اگر سرمایه کافی دارید و می خواهید به طور دائم در یک کشور خارجی زندگی کنید، توصیه می کنیم در ترکیه سرمایه گذاری کنید. همچنین از این فرصت استفاده خواهیم کرد و در مورد مزایای کارآفرینی در این کشور و هر آنچه که باید در مورد ساخت کارخانه در ترکیه بدانید صحبت خواهیم کرد.

شرایط عمومی‌ثبت کارخانه در کشور ترکیه

در سال های اخیر تعداد افرادی که مایل به گذراندن بقیه عمر خود در ترکیه هستند افزایش یافته است. این ممکن است به دلیل وضعیت اقتصادی رو به رشد ترکیه باشد. چند سالی است که ترکیه در زمینه اقتصادی پیشرفت چشمگیری داشته است و به همین دلیل اکثر افرادی که می خواهند در دوران جوانی یا حتی در دوران بازنشستگی زندگی راحت داشته باشند سعی می کنند شرایط لازم را برای رفتن به این کشور فراهم کنند. و به نحوی که اقامت آن کشور را دریافت کند. اگر تمکن مالی برای ساخت کارخانه در ترکیه دارید، این روش می تواند گزینه بسیار خوبی برای زندگی در این کشور باشد. ساخت کارخانه می تواند مزایای زیادی هم برای متقاضی و هم برای خانواده او به همراه داشته باشد و این تنها یکی از نکات مثبتی است که کارآفرینی در این کشور دنبال می کند. لذا با جمع آوری مدارک مورد نیاز و فراهم نمودن شرایط، اقدامات لازم را در این زمینه انجام داده و سعی در ایجاد کسب و کار سودآور در این کشور داشته باشید. افراد جوان و فعال زیادی در ترکیه وجود دارند و شما می توانید از این فرصت برای توسعه تجارت و تجارت خود استفاده کنید و هر کاری که می خواهید انجام دهید. مالیات بر درآمد در این کشور بسیار کم است و همچنین می تواند فرصتی ویژه برای کارآفرینان و بنیانگذاران کارخانه باشد.

مشاوره کسب و کار در ترکیه

مراحل ثبت احداث کارخانه در ترکیه

اولین کاری که برای ثبت کارخانه در ترکیه باید انجام داد، ارائه مدارک هویتی و مالیاتی فردی است که قصد ساخت کارخانه را دارد. در صورت حضور چند شریک باید مدارک هویتی و مالیاتی خود را نیز ارائه دهند. در مرحله بعدی موسس کارخانه باید ثابت کند که از تمکن مالی کافی برای ساخت کارخانه در ترکیه برخوردار است. در عین حال این فرد باید بتواند ثابت کند که می تواند زندگی تجاری و شخصی خود را به خوبی مدیریت کند. در مرحله بعدی نوبت به تعیین موضوع فعالیت گیاه می رسد. در این مرحله فرد باید شناسنامه را تهیه و تنظیم کند. مراجعه به بخش مالی و گرفتن شناسه مالیاتی بالقوه کاری است که باید پس از مشخص شدن موضوع کارخانه انجام شود. تعیین مدیر بنگاه و همچنین تعیین آدرس و ثبت آن نیز باید در مرحله بعد انجام شود. بازرسان خزانه داری باید از شرکت بازدید کنند و این موضوع را تایید کنند. ارجاع به اتاق بازرگانی و درج اطلاعیه در مجلات رسمی در مرحله بعد انجام می شود. کارت بازرگانی صادر و تحویل مدیر کارخانه می شود. در مرحله آخر باید حساب بانکی افتتاح شود و فردی به عنوان حسابدار یا مشاور مالی شرکت معرفی شود.

هزینه های احداث کارخانه در ترکیه

اولین چیزی که در ثبت کارخانه در ترکیه باید به آن توجه کرد هزینه ای است که برای ثبت اولیه کارخانه لازم است. بسته به موضوعی که قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید، باید به این سوال توجه کنید. یکی دیگر از عواملی که بخشی از هزینه ساخت یک کارخانه است، استخدام حسابدار حرفه ای است. این فرد باید تمامی اصول و قوانین حسابداری و مالیاتی در ترکیه را بداند که ممکن است منجر به افزایش حقوق این فرد شود. هزینه دیگری که هنگام راه اندازی کارخانه در ترکیه باید در نظر گرفت، هزینه محلی است که برای ساخت و شروع کار باید بپردازید. در صورتی که ملکی که کارخانه در آن قرار دارد متعلق به شخص باشد، هزینه ای مانند اجاره بها نخواهد داشت، اما اگر زمین مورد نظر اجاره باشد، اجاره نیز باید در لیست هزینه های ثابت قرار گیرد. دستمزدی که کارمندان و کارگران دریافت می کنند از دیگر هزینه های ثابت یک کارخانه است. هر چه تعداد کارمندان و کارگران بیشتری برای یک نفر کار کنند، هزینه آن نیز بیشتر می شود. البته با توجه به فعالیت این کارگران، سودی که کارخانه دریافت می کند نیز افزایش می یابد و تا حدودی می توان به جبران هزینه های ثابت امیدوار بود. از دیگر هزینه های ثابت کارخانه می توان به هزینه هایی مانند آب، برق، اینترنت و تلفن اشاره کرد. مالیات ساختمان کارخانه، مالیات بر درآمد و مالیات اداری رسمی و پلمب آن از دیگر هزینه هایی است که باید در لیست هزینه ساختمان کارخانه ذکر شود.

راه اندازی کسب و کار در ترکیه

مزایای ثبت کارخانه در ترکیه

یکی از مهمترین مزایای ساخت کارخانه در ترکیه برای متقاضی، اعطای اقامت به فرد، همسر و فرزندان وی می باشد. مزیت دیگری که می تواند برای برخی افراد بسیار مهم باشد، کسب شخصیت حقوقی قابل توجه در ترکیه است. معمولا افرادی که جهت خرید ملک در ترکیه به عنوان سرمایه گذار  مهاجرت می کنند از نظر ترک ها نسبت به افرادی که صرفا برای خرید ملک به ترکیه مهاجرت می کنند، توجیه پذیرتر و شخصی تر هستند. افتتاح حساب بانکی در ترکیه که یکی از مراحل راه اندازی کارخانه در ترکیه می باشد به تنهایی می تواند مزایای زیادی را برای متقاضی به همراه داشته باشد. 5 سال پس از اقامت در این کشور، اقامت دائم ترکیه را اخذ کرده اید و می توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید. راه اندازی یک تجارت کاملا قانونی برای موسس کارخانه مزایای زیادی دارد. گرفتن کارت بازرگانی از ترکیه یکی از مزیت های ساخت کارخانه در ترکیه می باشد. ساخت کارخانه در ترکیه متقاضی را قادر می سازد بدون هیچ محدودیتی با تمام دنیا تجارت کند. انعقاد قراردادهای بین المللی که اغلب برای فرد بسیار سودآور است را نیز می توان یکی از مزیت های ساخت کارخانه در ترکیه دانست.

5/5 - (1 امتیاز)

گات ترکیمشاهده نوشته ها

گات ترکی مشاوران سرمایه گذاری جهانی با بیش از ده سال تجربه در زمینه املاک ، ثبت شرکت ، مهاجرت ، مبادله ارز و تجارت الکترونیکی در ترکیه را در رزومه ی خود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.